| Jadis a întrebat:

Prietena mea mo intrebat azi daca: sa ne apucam si noi de fumat? Ce credeti?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nas recomanda deloc fumatul va distruge sanatatea SI VIATA VOASTRA

| Cσσкiє a răspuns:

Nu-ţi recomand. Fumat înseamnă cheltuieli multe şi boli de plămâni. Caută pe YouTube filmuleţe despre asta şi vei găsi destule, probabil. Vă distrugeţi sănătatea, mai bine la bal decât la spital.

NOname
| NOname a răspuns:

Daca vreti sa va scurtati viata cu vreo 10-20 de ani, n-aveti decat. Cum scrie si pe pachet, fumatul dauneaza grav sanatatii!

| Africanwitch a răspuns:

Daca vreti sa fumati doar ca sa pareti cool, mai bine nu va apucati.
Daca vreti sa fumati ca sa experimentati chestia asta, atunci e OK. Daca nu va place, nu mai fumati si gata. Daca va place, faceti ce vreti ca doar nu o sa muriti nici daca fumati nici daca nu fumati.

| Mihai7best a răspuns:

Asa eram si eu la 14 nu am putut rezista tentatiei si dupa mi-am dat seama ca am facut o prostie, dar m-am stiut oprii si crede-ma ca daca tragi dintr-o tigara nu te face mai "cool" sau altceva, desi foarte multi cred asta, acum am 15 ani si nu am mai fumat de mult si is mandru desi toata lumea de langa mine fumeaza asta e, nu are rost sa imi distrug sanatatea pentru un lucru care nu face niciun bine, decat rau

| Loovee a răspuns:

Eu va spun ca nu este bine sa fumati.Este un lucru neplacut.Si eu am incercat din curiozitate si nu simt nimic special care sa imi placa. Daca prietena ta vrea sa se apuce de fumat dai frau liber si las-o sa faca ce vrea. Mai traziu va regreta ca nu te. a ascultat pe tine si pe cei din jur. Funditssa big grin?

| Jadis explică:

Nu vreau sa fumez doar pentru ca ma face cool, deloc. Simt nevoia, e ca o dependenta, ca si calculatorul. N-am fumat pana acum dar simt nevoia. La fel si ea

NOname
| NOname a răspuns:

@Ivana, draga, n-ai cum sa fii dependenta, sa simti nevoia sa fumezi, daca n-ai incercat niciodata. Glumesti, nu?
Sunt alte lucruri mai interesante si mai productive decat tigara. Scoate-ti gandurile astea din cap si apuca-te de ceva folositor, si care nu iti va scurta viata. Succes!

| Razvan a răspuns:

Prima oara e mai greu.Ca dupa aia incepe sa iti placa si sa vrei din ce in ce mai mult. Daca tot va plictisiti si va vin idei de astea mai bine inscrieti-va intr-un centru de volunatiat

| Morphine21 a răspuns:

-iti distrugi sanatatea
-consumi bani
-se pot supara parintii daca afla.
mai bine las-o pentru mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat
| Bacemi a răspuns:

Daca sa va apucati si voi de fumat? E clar ca ea deja e fumatoare. Vrea sa se asigure ca esti de acord si tu cu asta ca sa nu o respingi. Acum se ascunde si fumeaza pe ascuns.