| anonim_4396 a întrebat:

Prietenia de la distanta tine? (amicitia). La mine depinde. Cu unii prieteni am pastrat legatura, altii pur si simplu ma evita si zic ca mereu sunt plecatichatterbox. La voi?happy

Răspuns Câştigător
| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Pf...Internetul asta a luat mare amploare.
Acum muuuuult timp am cunoscut o persoana, sa zicem x.Ma intelegeam super cu x, era una dintre cele mai bune prietene ale mele, si prin intermediul ei am cunoscut-o si pe y care nu era in acelasi oras cu x. O perioada de timp eu, x si y am fost prietene foarte bune, vorbeam in fiecare seara cu orele si ne spuneam toate secretele.La un moment dat, relatia mea cu x s-a cam subregit si am inceput sa ma atasez mai mult de y.In prezent am rupt legatura cu x iar pe y o pot considera o sora de crucelaughing.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Eu de exemplu am vreo doua prietene, cu care si daca m-as intalni doar o data la un an - doi, ne-am intelege la fel de bine, parca timpul ar sta pe loc (m-am convins de mai multe ori). Dar am si prieteni-cunostinte, cu care treptat am intrerupt legatura.
Totul depinde de ce fel de oameni sunteti si cat de multe lucruri aveti in comun.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai depinde. poti sa nu tii legatura cu colegi, care sunt in oras cu tine, dar sa tii legatura cu persoane de pe net din alte tari! da, se poate!smug

| fluturas a răspuns:

Eu zic ca tine. depinde big grin am prieteni destui de multi la distanta, dar nu stiu cat timp o sa tina happy