| BUBULINA a întrebat:

Prima impresie conteaza?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Prima impresie conteaza dar nu intotdeauna dureaza, multe persoane, antipatice la prima vedere, se pot dovedi oameni de calitate si viceversa.Cum insa de multe ori nu mai ai parte de a doua sansa, e bine sa te prezinti intotdeauna asa cum ai dori sa fii perceput.

10 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Da. La un amic ca nu a venit imbracat ok pentru acea firma a fost respins de la interviu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si da si nu, desi prefer sa fie imbracat/a curat, faca mirosuri puternice de parfum de proasta calitate, si ma uit la pantofi, am si eu un fix, pantofii sunt cei care-l caracterizeaza pe om (il etichetezi in functie de ei.

| BUBULINA explică:

Alllina si patofi si unghiile happy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Depinde, dar de obicei da.
Nu imi place sa ma imbrac la 4 ace la un eveniment pentru ca nu-s eu ala, dar... trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unghiile, categaric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu ai idee cat de mult, pentru a reusi sa schimbi prima impresie ai nevoie de foarte multa munca.

| Razvan a răspuns:

Da in proportie de 10%. Restul sunt extrem de atenta la gesturi, poztia corpului, eventualele ticuri si mai ales daca se uita in ochii mei cand ma intreaba sau imi spune ceva.Asta denota sinceritate.

mira
| mira a răspuns:

Conteaza foarte mult, adesea ea este cea mai corecta.

| mihaela_9882 a răspuns:

Da

| Andreea_1350 a răspuns:

Da.