| anonim_4396 a întrebat:

Prima intalnire: film sau restaurant?

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Restaurant, cu siguranta.

NOname
| NOname a răspuns:

Film. Deşi mereu e restaurant...

| YuukiNightmare a răspuns:

Filmul, e mult mai romantic, e mai întuneric =deci mai frumos

Elianna
| Elianna a răspuns:

Restaurantul este pasul doi,după primul,filmul!
Intai trebuie să vă acomodaţi fizic unul cu altul,fară prea multe cuvinte,cand va trebui sa intre in joc "chimia" voastra,adică să vedeţi dacă sunteţi atraşi unul către celalat si după film să aveţi un subiect comun de conversaţie,ca să nu va treziţi ca nu aveţi ce vă spune!
Mai apoi,urmeaza restaurantul,unde se pun de obicei întrebari, se face conversatie si se afla mai multe fiecare despre celalat, se priveste partenerul drept în ochi.
Apoi...fie ce-o fii, că deja aveţi o istorie comuna de...2 întalniri si dacă altceva nu gasiţi să vă spuneţi, măcar comentaţi ce aţi trăit împreună în cele doua dăţi anterioare!
Dacă primele doua întalniri au decurs bine, atunci este probabil să exite un număr nedeterminat de alte şi alte întalniri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu intreb pentru acum... intreb asa ca sa vad ideile oamenilor pentru cand voi fi mare.