| Joker3134 a întrebat:

Prin hipnoza se poate rezolva întărirea de încredere în sine?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,doar prin experiențe,totul se realizează prin expunere,adica prin experiențe, absolut totul, inclusiv lucruri noi, o saptamana intr-un grup face cat un an de hipnoze, increderea se dobandeste in timp prin realizari, mici apoi mai mari, dar conteaza toate?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Apropo nu merge emoji

| RoCkKiD a răspuns:

Hipnoza este un tip de terapie insa nu functioneaza ca in filme, nu o sa te faca nimeni sa ai incredere in tine dintr-o data. Simplificata, hipnoza este o stare de relaxare in care anumite procese cognitive sunt mai sensibile.

Cauta pe net un hipnoterapeut, trimite-i un mail si o sa iti spuna daca formarea lui/ei este eficienta pentru problema ta.

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns (pentru Joker3134):

Iti mai spun o data, nu e ca ce vezi in filme. Nu o sa te faca nimeni sa te trezesti cu toat problemele rezolvate.