| BUBULINA a întrebat:

Prost să fii, noroc să ai.
Adevarat/fals?
Eu nu credtongue

Răspuns Câştigător
| sunt_fericita a răspuns:

Nici eu nu cred, ce folos daca ai noroc, dar daca esti prost si nu stii ce sa faci cu el laughing

16 răspunsuri:
| Sabwy a răspuns:

Pai vezi ca stii? Nici eu nu cred

| Farcas a răspuns:

In unele situatii, da.Numai ca nu sunt prosti, sunt putin mai ne inteligentihee hee Cunosc multi oameni nu asa inteligenti, deloc nepriceputi care au castigat unele premii/concursuri/olimpiade etc din,, cauza,, norocului/nimerlii.Mai sunt si cazuri, dar nu e ceva logic sa fie tot timpu` asa.

| SweetCandy a răspuns:

In unele cazuri e foarte adevaratlaughing am vazut si eu cazuri, insa un mic noroc al prostului este platit de el prin multe alte faptelaughing

| 1968 a răspuns:

Daca nu ar fi adevarat ce ne-am face cu toti desteptii ar fi cei mai norocosi...

| adrianhasde a răspuns:

La mine e: Prost sa fii, noroc ca esti. De obicei cei mai prosti sau saraci cu duhul au mai mult noroc, ca daca stai sa te gandesti majoritatea artistilor si a personalitatilor care au trait pe aceasta lume in concentratie destul de mare erau prosti, ideea geniului aparand peste noapte exact cum aprinzi un bec.

| DeeDee_1261 a răspuns:

Eu cred. Pentru chair daca esti prost bine ca ai tot ce ati doresti in viata.Adica noroc.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la EBA, ce cariera politica are. In cel mai scurt timp posibil, a fost sefa tineretului PDL-ist, invatacel in Parlamentul European, acum parlamentar in acelasi Parlament European. In afara vietii politice, scoala rapida si nestresanta, servici nesolicitant si exceptional de bine platit. Si nu in ultimul rind, soferita de cea mai proasta calitate, dar fara vreo amenzica la dosar laughing Deci "prost" este putin spus, mai repede "idiot sa fii, noroc sa ai" laughing
P. S. considera mutzunoii aia care rid, ca au un ris amar sad

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Prefer destept si cu putin noroc.

| psiholoaga a răspuns:

Bro, la EBA nu e noroc. Sau prin noroc intelegi "norocul de a-l avea pe tati presedinte"?laughing E adevarat. Nu ai vazut niciodata oameni mai putin inzestrati care au functii de conducere si, culmea, nu pe pile, ci pe sansa de a fi la momentul potrivit in zona, de a avea proiecte si oameni care sa se priceapa la ele etc. Uita-te la blonda de la drept, prima parte. Desi tipa e clar ca nu avea ce cauta acolo, a avut norocul ca in timpul pledoariei, acuzatei sa ii scape un detaliu legat de coafor, iar ea a avut inspiratia sa lege asta de crima. Deci, se poate.

| lia a răspuns:

"Prost sa fii" si ramai asa! happy
Ce conteaza cat de norocos esti daca esti limitat? Mai grav este ca daca esti prost, accepti acest lucru si te multumesti cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fooooaaarte adevarat! Cum sa nu fie adevarat?laughinglaughing

Chiar azi i-am zis unui coleg:'Prost sa fi noroc sa ai!'
Am dat un test grila, nu a invatsat nimic-nimiclaughinglaughingsi a raspuns aiurea asa cu ala`bala`portocala, si a luat 9! Decitonguerost sa fi...noroc sa ai!laughing). Nu crezi ca a avut noroc?raised eyebrows

laughinglaughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Inainte nu credeam in astalaughing
Dar m-am convins laughing
E foarte adevaratwinking

| Silvia a răspuns:

E adevaratrolling on the floor
Chiar.prost sa fii, noroc sa aiwinking laughing.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca "prost sa fii, bani sa aiba tac-tu" e un caz mai comun si mai apropiat de realitatea romaneasca...

| sunt_fericita a răspuns:

Multumesc pentru fundita... kiss

| cesege a răspuns:

Stiti ce se spune:parintii dau tot ce au mai bun copiilor(parinti aia adevarati)in afara de noroc! Sunt situatii in care copii isteti nu au noroc, si vezi pe locuri... diverse, persoane nu asa avizate, ca sa fiu blanda, dar care au pile=noroc.Deci norocul char conteaza!