| Deennn a întrebat:

Puteti sa-mi explicati si mie cum se procedeaza la contestatii pentru bac? Am auzit ca daca e diferenta de mai putin de 50 de sutimi nu se schimba nota. E adevarat? Poate fi diferenta mai mare de un punct intre nota initiala si nota dupa contestatii? Funda pentru cine ma lamureste.

Răspuns Câştigător
| EleSimoo a răspuns:

E adevarat, daca diferenta e mai mica de 50 de sutimi, nu iti schimba nota.
Tocmai de aceea nu am mai depus contestatie.
Cat despre diferenta intre note, am inteles ca exista cazuri in care profesorii uita sa puna punctul din oficiu...Eu insa nu cred ca pot fi diferente mai mari de 50 de sutimi.