| anonim_4396 a întrebat:

Question of the Day :

Hyperion este o facultate buna? Sau titu?
eu is anul 3 la radiologie, si vreau sa fac si altceva cu info-mate, sa n-am decat o usa deschisa, sau dmn fereste fac vreo belea, si imi suspenda licenta, vreau sa stiu o facultalte buna, recunoscuta, si lasati-ma cu Politehnica unde se dau spagi cu carutza. am prieteni care nu au unde sa se angajeze, fiindca stiu toti ce s-a ales de romania asta. ma gandeam sa o sterg la anul' in anglia sa profesez acolo da ma mai gandesc, poate mai fac o faculta aici.

1 răspuns:
| ganton a răspuns:

N-au unde sa se angajeze ca-s praf. Normal ca daca esti paralel cu domeniu nu de ia nimeni. Crezi ca de ajuns sa treci printr-o facultate ca sa ai o meserie? Si in anglia cine pana mea te angajeaza. Poate la maturat. Ca mai intai aia ii angajeaza pe cei din natia lor asa cum e normal. Si la un patron roman daca nu gaseste roman trece la chinez, pakistanez etc.