| Randomguy96 a întrebat:

Rapid am nevoie de cel mai prost sfat pe care l-ați primit.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ce e asa de urgent? laughing Cel mai prost sfat e sa iti faci singur dreptate.

| Freya1 a răspuns:

"Ar trebui sa lași după cum vrea bărbatul tău ca sa nu ramai singura, sau singura cu un copil"
Asta e cel mai prost sfat când tu ești înșelată, sau bătută, sau pur și simplu nu mai ești pe aceias lungime de unda cu el.Practic ți se spune "ești varza ca om,ramai cârpă ca dacă pleci oricum nu ești capabila sa te descurci si asa macar atarni".

Sau: "Pentru liniștea si fericirea ta,nu te uita niciodată în telefonul partenerului".În traducere "ramai prost,prefate ca nu vezi ca ești luat de prost și minte-te ca esti fericit"
Nu e ok sa intri în intimitatea nimănui,dar cred ca dacă partenerul îți e corect,poți sa dormi cu telefonul lui langa cap ca nu e o problema.Dar când deja ți se interzice accesul...

Sau: "Oferă copilului tot ce tu nu ai avut,si fa sa nu ii lipsească nimic".
Bun,eu în mod normal m-as gândi sa ii ofer condiții ok de trai,haine pentru școală/joaca,cărți, caiete, apa curenta, camera lui lucruri de genul.Da în general oameni ce îți dau sfatul menționat mai sus se refera sa muncești ca boul, sa ii vari în fund tot ce vrea și ce nu vrea și sa nu îl înveți niciodată ca banul se câștigă nu se primește de-a gata. Spun asta pentru ca am cunoscut oameni ce folosesc expresia respectiva și au niște beizadele ce așteaptă doar sa le vina toate pe tava.

Și multe alte chestii legate de fel și fel de subiecte.Dar mi-ar lua prea mult sa le scriu.

| Randomguy96 explică (pentru Freya1):

Ai o viata trista...

| Freya1 a răspuns (pentru Randomguy96):

Probabil am omis să spus, ca asta am auzit, nu ca am pățit eu.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu mai tin minte pentru ca nu tin cont de sfaturi, de foarte mult timp nu primesc si nu dau sfaturi, eventual sfaturi practice dar nu de viata.Dar totusi cel mai repede ce imi aduc aminte ca in 2006 am ascultat de un sfat al cuiva sa ma duc sa lucrez intr-un loc si nu a iesit deloc bine, daca ma gindesc bine orice sfat am primit sa ma duc sa lucrez undeva nu a iesit bine deloc, a iesit bine doar ceea ce am cautat si am gasit eu.