| anonim_4396 a întrebat:

"Recunostinta nu este doar cea mai importanta dintre virtuti, ci si parintele tuturor celorlalte." - Marcus Tullius Cicero
Tu cui ii esti recunoscator?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu exista virtute mai mare decat stima de sine.Recunostinta implica automat sa fi umil. Iar oamenii umili sunt cei mai periculosi(vezi Dinu Paturica) pentru ca urmaresc un interes
Dar daca ai stima de tine si iti ramai fidel tie pentru totdeauna nu ai ce pierde

| Bacemi a răspuns:

Recunostinta mea se indreapta spre existenta tuturor virtutilor si a persoanelor care tin cont de ele. Recunostinta? Mama tuturor orfanilor.

| CarmenR a răspuns:

Parintilor pentru ca fara sprijinul lor nu realizam nimic din ce am realizat pana acum. Tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tuturor persoanelor care m-au ajutat. Nu uit asta niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu? thinking Profei de limba romana, fara ea nu as fi fost nici pe departe ceea ce sunt azi. Mi-a deschis apetitul pentru lectura si de aici au rezultat multe altele.