| laura23 a întrebat:

Revin cu vechea mea intrebare crying mi-am dus pc ul la reparat acum o luna pentru ca mi se stingea singur ca si cand s-ar lua curentul. Si mi-au schimbat placa de baza. Dar acum cateva zile mi s-a stins din nou. Persoana care mi l-a reparat mi-a zis ca e posibil sa imi faca sursa probleme.Credeti ca de la asta mi se stinge? Va intreb pentru ca eu am auzit ca daca sursa e de vina nu mi s-ar mai aprinde deloc. Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Schimba sursa si vezi daca mai face defectul!

| Adyr0 a răspuns:

Dap. Sursa e de vina. Se aprinde dar se reseteaza calculatorul dupa cateva minute daca nu face fata. S-ar putea sa fie si de la cablul de alimentare, de la priza, prelungitor, dar cel mai probabil sursa e de vina.

| Pupily92 a răspuns:

Si eu am patit sa mi se stinga din senin PC-ul.si am zis ca sunt virusi.am vrut sa-mi reinstalez windowsul si cand era aproape jumate instalat windowsul, mi se stingea.
prietenul meu mi-a desfacut unitatea si a curatat-o de praf.nu mai am probleme! a desfacut chiar si sursa si era ventilatorul PLIN de praf, si unitatea in general era plina de praf.