| MaliceThemen a întrebat:

Rock sau manele? argumentati alegerea va rog. Funda

Răspuns Câştigător
| KidoSmart a răspuns:

Rock...adica nici nu se compara in nici un punct de vedere cu asa zisul Gutzan sau alti(analfabeti)hee hee macar cei care canta rock( ma refer la cel alternativ cu influente hip-hop sau rappp) deci ala chiar exprima ceva, cand asculti asa zisele manele te duce cu gandul la bani, muieri si nu mai stiu ce deci ROCK ON!

6 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Rock in niciun caz

| ahlrh a răspuns:

Nu sunt fan rock imi place mai mult Pop-Rock, aleg rock...
De ce rock? Pai sunt foarte multe de spus, este un ritm al muzicii super, se canta despre viata si nu exista cocalari, mentionez sunt foarte multe de spus, asa ca... mai bine spun de ce nu manele...
De ce NU manele?
Pai acolo gasesc la fiecare melodie cuvantul "iubirea" "bani" "fericirea"
Asculta acest gen mai mult cocalarii/pitipoancele
Iar vocea suna "plangacioasa", si etc mai putine de criticat sunt la Rock...

| Psihiatra a răspuns:

100% ROCK! E muzica celor puternici, pe cand despre manele nu am nimic bun de zis. E muzica tiganilor cu bani.Au aceleas 3 versuri:dragoste, bani, dusmani laughing si mi se par idioate! Parerea mea.Fiecare cu parerea lui happy

| MaliceThemen explică:

Numai 5 pareri? sad ma asteptam la mai multe sigh
Parerea mea : Aleg rock! manelele sunt niste fenomene in care iti pui prostia la incercarewinking...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Manele, că o înțeleg!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce melodie rock sau ce manea. Exista manele mai frumoase ca unele melodii rock sau invers. Sau depinde de circumstante. La o petrecere as alege manea. Cand sunt acasa as alege rock-ul.