| xLove a întrebat:

ROMANIA! Aici am crescut, am primit o educatie, am intalnit persoane deosebite si am invatat sa fiu cizelata si sa ma comport bine in societate. Cred ca aceste lucruri sunt mult mai importante decat un moft de a trai in alta tara pentru frumusetiile ei. Si Romania este o tara FOARTE frumoasa, insa de multe ori nu stim sa o apreciem la adevarata ei valoare pentru ca politica tarii noastre este o javra. Ne-a spulberat cele mai frumoase vise! Ei vor doar sa fure, si sa aiba cat mai mult pentru ei, nu se gandesc ca distrug atatea milioane de oameni. Toti ar trebui sa fim egali si sa nu facem discriminari. Numele acestui site ar trebui sa ne descrie poporul.,, Toti pentru Unul" si Unul pentru Toti!

Acesta este un raspuns dat de mine la o intrebare. Ce spuneti, daca nu ar exista politica, si ar fi toata lumea independenta, [ nu ma refer sa fie fara legi, vreau sa zic ca toata lumea sa nu depinda de partidele politice, sa dea un interviu la un loc de munca si sa fie acceptati sau nu pe bune, nu cu "pile" si figuri] ar merge mai bine tara? Eu cred ca si acele "pile" sunt de partea unui partid. Altfel nu ar avea atata putere si nu ar putea stapanii atat de multe. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| eliaclodia a răspuns:

Ai zis fara politica, dar tu nu prea ai clar ce inseamna conceptul de politic introdus artificial in firea noastra. Ia gandeste-te: de ce un presedinte poate fi presedinte sau poate fi politician si un medic poate fi medic sau politician? Hai ca e usor, pentru cineva ca tine care vrea sa inteleaga tumora numita "politica". Nu e vorba de legi si legea poate fi lege sau poate fi politica.

3 răspunsuri:
| emiliaalexandra a răspuns:

Nu stiu ce sa cred avand in vedere ca eu vrau sa ma fac diplomata...dar eu daca am sa ajung diplomata o sa am grija de relatiile tarisoarei noastre cu alte state

| Laurretta a răspuns:

Ai dreptate xLove, Romania este o tara foarte frumoasa si cu resurse de care noi nu profitam, sa o apreciem.La fel si eu am crescut si am petrecut primi ani din viata mea.
Toti ar fi trebuit sa fim egali si sa nu existe descriminarea, dar acest lucru este imposibil si nu doar politica este de vina.
Daca politica nu ar exista, lumea ar fi un caos total, fara legi.

| summergirl25 a răspuns:

Si eu sunt de partea ta, chiar ai dreptate. Romania este o tara minunata si as vrea mult sa putem sa creada cu totii asta.Toata lumea se gandeste despre bani, si chiar nu e drept ca unii au si unii n-au. Eu mi-as dori ca toti sa fie independenti si sa nu fim discriminati.Asta este doar un vis, dar cateodata visurile devin realitate!