| Contrast a întrebat:

S-au vazut intamplator, au scaparat scantei din prima lor privire, fiecare angajat intr-o relatie mai mult sau mai putin de durata, s-au revazut luni de zile in acelasi club de 2-3 ori pe saptamana, nu si-au vorbit niciodata decat intr-o seara s-au salutat zambind si atat. Niciunul nu si-a concretizat relatia, si cu toate ca trecut mai bine de un an de cand se cauta din priviri fiecare stiind locul celuilalt in club, dar mai nou cand ea il vede il ignora ca si cum nu ar exista! Acum, e proasta interpretare din partea noastra sau noua prietenilor lor ni se pare ca ar trebui sa le dam o mana de ajutor? Ceea ce stim sigur e ca ea e atrasa de el, dar nu intelegem ignoranta si dispretul din privirile ei. Oameni buni vede cineva dincolo de aparente?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Singura certitudine din toata aceasta joaca a aparentelor, pare a fi aceea ca EA este categoric atrasa de EL. Ignorarea de acum face parte tot din joc, numai ca tradeaza frustrarea unei prea indelungate asteptari iar dispretul nu este decat revolta unui mic orgoliu ranit. Daca prietenul vostru nu actioneaza acum va pierde ocazia pentru totdeauna. Fata va gasi pe altcineva caci a astepta"luni de zile", ba chiar un an, nu-i usor; indoiala isi arata coltii si fata se va intreba:"e sau nu e ceva in sufletul lui?'Asa incat AZI e important, iar MAINE s-ar putea sa fie prea tarziu.

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai s-a gandit ca e o mamaliga si s-a saturat sa astepte la infinit. El ce asteapta sa ii trimita biletel in club? sa ii sara in brate? Eu mergeam la cineva cu care se cunostea si ii spuneam sa ne faca cunostinta ca sunt prea timid laughing Bine, ca faceam asa cu toate fetele din club si ele vedeau toata treaba rolling on the floor Da, ajutati-l, dati-i sa bea ceva sa prinda curaj si spuneti-i ca are doua posibilitati: vorbeste cu ea sau o vede cu altul data viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa stii sigur cind te afli in hatisul sentimentelor.

| gigiro a răspuns:

Nu exista decat doua raspunsuri clare la aceasta intrebare subtila in felul ei. 1) Domnisoara asteptat destul un avans din partea ta si s-a saturat asteptand o reactie din partea ta. 2) domnisoara are o noua legatura. In ambele situatii, esti pierdant. Chiar daca iti iei inima in dinti si o abordezi, iti va reprosa de ce ai asteptat atata timp, etc. De aceea se spune, fiecare lucru la timpul lui.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu trece la fapte o sa astepte mult si bine, fata o sa gaseasca pe altul mai istet. Daca sunteti prieteni dati si voi o mana de ajutor.

| Barbuin a răspuns:

Daca erau mai chiori nu se punea nici o problema.Asa...au ochi de vazut.Atunci:sa (se) vada!