| Flav a întrebat:

"Sa n-ai incredere in femei si-n franele de Dacie. " ( Ombladon ). Ce parere aveti despre aceasta afirmatie, comentati cele 2 "complimente" si punerea lor in aceeasi propozitie, si daca sunteti de acord ca cele 2 sa fie puse la acelasi grad de comparatie. Sunteti de acord cu replica? O sustineti? happy

20 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Poate femeile alearga dupa mai multe idealuri.
Si sa va amintesc ca sondajele arata ca barbatii insala mult mai mult decat femeile, mai ales atunci cand relatia e stabila, deci chestia cu sa nu ai incredere in femei nu prea mai tine.
Oricum citatul are dreptatea luilaughing. Femeile au inceput sa fie mai sirete, sa se joace cu sentimentele.

| JackieSue a răspuns:

Poate femeile alearga dupa mai multe idealuri.
Si sa va amintesc ca sondajele arata ca barbatii insala mult mai mult decat femeile,mai ales atunci cand relatia e stabila,deci chestia cu sa nu ai incredere in femei nu prea mai tine.
Oricum citatul are dreptatea luilaughing.Femeile au inceput sa fie mai sirete,sa se joace cu sentimentele.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Aha deci. daca tu ai prea multe muieri care umbla dupa tine, poti sustine cele doua "complimente".ca deh.ai d unde alege... daca mi-ar zice cineva asa ceva.si-ar lua si o bucata-n gura

| smaranta a răspuns:

Pai franele de la Dacia sunt la fel de proaste ca si femeile, asta a vrut sa zica Ombladon.Eu o iau ca pe o gluma, oricum nu sta in picioare pentru ca barbatii adora si femeia si masinalaughing

| larisa_8487 a răspuns:

Sunt o mare fana a "parazitiilor" si in general a hip-hop-ului! desi transmit mesaje ft adevarate si valoroase..."scuipa" realitatea in rime, si o fac foarte bine, in unele melodii exagereaza. Mai ales cei de la parazitii jignesc femeiile si numai melodii revoltatoare au la adresa lor! ok, multe din femei sunt de regasit in piesele lor dar totusi nu ar trebui generalizat! la cat de multe zdremte sunt, tot atat de multe femei de casa, femei maltratate de sotu etc exista!

| TheQueen a răspuns:

Nu! nu e adevarat patea cu femeile poate sa nu avem incredere in barbati

| CAsToReL a răspuns:

Ia du-te tu si comenteaza-ti singur textele pentru bac.

| CAsToReL a răspuns:

Ia du-te tu si comenteaza-ti singur textele pentru bac.

| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot sa concluzionez eu? Femeile sunt tarfe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rahat...asa pot sa spun si eu:
"Sa nu ai incredere in barbati si-n franele de la Dacie" nu? happy
Pei e ca si cu franele de la Dacie (era ca acum nu mai merge vorba), unele merg altele nu... dar nu poti stii decat dupa ce apesi pedala de frana...asa se poate intampla si in viata...cu o femeie sau cu un barbat, nu putem sa generalizam, nu toti/toate sunt la fel. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cum sunt ele, pana la urma pe amandoua le calci...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Flav! Ma bucur ca iti place parazitii, sau asa cred din moment ce faci referire la unele cuvinte pe care le-a scris Ombladon.
Sunt de acord cu afirmatia lui Ombladon, deoarece, femeile nu stiu ce vor ce de la viata si mereu alearga dupa mai multe idealuri.
In primul rand se stie despre autoturismul Dacia ca e o marca de masina care are multe dezavantaje, printre care si cel al franelor pe care nu te poti baza.
In al doilea rand "complimentele": femeia si Dacia fac referire la neincredere... lipsa totala de raspundere si mereu te surprind cand iti e lumea mai draga.
In concluzie pot sa spun ca atat femeia cat si masina Dacia sunt o mare dezamagire pentru barbati, prin modul in care duc la lipsa de incredere si te dezamagesc cand iti e lumea mai draga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In legatura cu femeile eu n-am incredere nici in mine dar cu dacia e altceva.Cind o aveam faceam proba inainte de a pleca. Pina nu iesea cineva prin parbriz nu plecam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ombladon, adica: OM MATOL, am incredere in tot ce zice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine zici bai ombladoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este tare frate,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu va plac femeile si daca sunt asa cum ziceti voi... faceti-va poponari.smug Cu tot respectul... exista oameni si oameni.happy

| Alin_Tibel_1993 a răspuns:

Suntem de acord!

| Nicusor_Apostol_1979 a răspuns:

O sustin cu mare convingere