| anonim_4396 a întrebat:

Sa presupunem ca ati avea o saptamana libera la dispozitie ( 7 ZILE ) - si ca ATI ALEGE SA CALATORITI IN ROMANIA! ( banii de asemenea nefiind o problema - sa presupunem ca ati avea la dispozitie in jur de 2.000 - 2.500 lei + voulchere de vacanta- card cadou ( cu care puteti sa va platiti cazarea, fara sa platiti " din mana" ).
Intrebarea e: UNDE ATI ALEGE SA MERGETI / CALATORITI? ( SI DE CE? )
CE ATI ALEGE SA VIZITATI ACOLO?
CE ATI VIZITAT DEJA, SI ATI RECOMANDA SI ALTORA SA VIZITEZE?!
( As prefera Orase vs sate & nu locuri / drumetii in mama natura! ci locuri " de oras "! )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pufulete, te aștept în Călărași laughing)))
Nu ai ce să vizitezi, dar merge laughing))

Acum dacă ar fi să-ți recomand ceva fain, mai ales că tu ai zis că ești de la munte, eu una îți recomand Delta Dunării ❤️ mai multe n-am idee să-ți povestesc laughing) dar din ce am văzut prin documentare și ce am mai văzut la tv, e un paradis în Deltă. laughing) Și auzisem la tv că există bărci din astea care merg pe apă și poți închiria un loc pe o barcă din aia ca să mergi prin Deltă laughing) dormi acolo, mănânci acolo, trăiești acolo. Acum nu știu dacă primesc și vouchere.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca si eu m-am gandit la Delta Dunarii! love struck
Dar, cred ca ar fi mult mai recomandat de vizitat VARA!
Adica, singurul beneficiu, acum, in toi de iarna ar fi ca nu exista tantari! happy
Acum, banuiesc ca poti prinde peste - dar cum a prins si Ursu' pacalit de Vulpe' - cu coada! laughing, ca carligul si undita ingheata la fel ca coada ursului laughing

Ar fi tare sa primeasca voulchere... pe barca! laughing Cea mai tare chestie ar fi! laughing
Ma mut, negresit acolo o saptamana! laughing

Tu esti din Calarasi, right?! happy

Ce ai vizitat mai interesant pe Acolo, sau prin imprejurimi?
Sau, Per General? happy

Imi place propunerea ta! love struck

Poate, am putea vizita ceva impreuna!
Ce zici?! happy

Eu iubesc love struck travelling-ul & solo - travelling-ul! love struck

Convinge-ma! happy... si poate, vom calatorii impreuna!?! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știi că deși am vorbit doar o dată la telefon, eu sunt super friendly așa că nu-mi rămâne decât să te invit la mine în Călărași laughing)) Când te hotărăști să pui rucsacul în spinare, să iei trenul și să mergi în aventura vieții tale, aici găsești negreșit o prietenă dragă. ❤ Cu cazare gratis și eventual doar mâncare la pungă deoarece nu sunt fană gătit. laughing))

Doar că de convins cu ceva legat de Călărași laughing)) nu am cum să te conving, deoarece Călărașiul e cel mai mic oraș din România și neștiut de nimeni.

Pot spune că avem granița cu Bulgaria, că pe la noi trece Dunărea, că e orașul ce are ca vecini Capitala și Constanța cu marea ei frumoasă, că pe aici e cel mai liniștit oraș, că pe aici fiind câmpie, se exercită cel mai mult munca în agricultură, adică jumătate din mâncarea pe care o mâncați voi din celelalte orașe, vine produsă de pe aici din Călărași, dar totuși sunt dezamăgită de orașul meu. Deci nu o să-l laud. laughing)))

Prin împrejurimi ar fi Constanța și încă nu am ajuns cu mașina pe acolo laughing)) dar din ce am mai fost în excursiile școlare, e fain Constanța ăsta. laughing)) Ar mai fi Bucureștiul, de el nici nu mai trebuie amintit ceva, deoarece el e știut de toți și chiar și dacă ai avea 10 ani de locuit în el, tot nu te plictisești de București, acolo pe lângă faptul că dacă ești fan mers pe jos, nu apuci în 5/10 ani să-l înconjori pe tot și să îl cunoști cu de-a amănuntul. laughing)) Apoi în București întâlnești toate gusturile și toate nebuniile, de la oamenii care merg la Biserică, teatru și vizitează alte locuri educative și culturale și îmbracă conservatorismul până la oamenii care fac sex în grup sau pentru bani și liberalismul dus la extrem este un lucru bun, până la cei care dorm pe străzi și acolo le e casa (cazuri reale, văzute de mine anul trecut pe la Dristor, lângă blocurile alea frumoase cu 10 etaje, unde lumea avea fiecare culcușul ei, pe lângă blocuri, în apropiere de metrou dormeau pe la 6 dimineața oamenii străzii). Deci în concepția mea, Bucureștiul este tot o mică Americă, la fel de fascinant exuberant și controversat/paradoxal. laughing))

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca te pricepi sa iti inviti prietenii in vacanta de revelion la tine laughing)))))))

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

happy

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Pari fericita azi happy

43 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-ne mai intâi, unde NU ai fost

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

NU am fost in... MULTE LOCURI! happy

As dori sa vizitez ( chiar revizitez ) anumite locuri, dar as prefera sa vad recomandarile altora & argumentele lor pentru ceea ce au ales! ( chiar si vizitand un loc, poate am omis ceva).

Asta, fara sa ( se ) stie unde AM
FOST! ( sau ce am vizitat! ) happy SAU NU happy EU!hee hee

Deci, Recomandari personale?! happy

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acu' de sărbători?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"solo traveling" pentru o femeie de 35 de ani?

| Iepuroi a răspuns (pentru sierra1):

Se pare ca si-a gasit Patricia fat frumosul in sfarsit

| sierra1 a răspuns (pentru Iepuroi):

Nu cred: nu ne-ar fi intrebat pe noi!

| Iepuroi a răspuns (pentru sierra1):

E si asta o perspectiva

| sierra1 a răspuns (pentru Iepuroi):

Adică tu mergi cu iubita (era să zic... iepurița) undeva și n-o intrebi pe ea unde vrea ci intrebi aiurea-n-tranvai, pe net? Să fim rezon!

| Iepuroi a răspuns (pentru sierra1):

Merge mai bine iepurita smug, ehhhh incerc sa cred ca oamenii nu intreaba pe TPU unde sa isi duca prietenele afara dar cine stie mai sunt si oameni care intreaba daca raman insarcinate daca stranuta cineva pe ele big grin

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu neaparat! In plus, dupa cum vezi happy, sarbatorile au cam trecut! happy Eu, ramanand doar la stadiul de intrebat / intrebare intrebatoare! laughing happy

Peste vreo 2 - 3 saptamani ar fi OK! Perfect, chiar!

DECI?! happy

Recomandarile tale SUNT? happy

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Tu ai 35 de ani?! ( ai " citat " ceva, sau mi se pare?! - pentru ca eu nu am mentionat nicaieri " solo traveling " ).

Cati ani ai? ( daca nu ai 35!?! happy )
Si unde ai calatorit pana acum / in acest moment? Ce ai vazut / vizitat?

Incantata de cunostinta! happy
laughing
Eu am 30! happy

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Spor la prima întâlnire cu Patricia să puneți aici întrebare la ce va răspunde God după. rolling on the floor)))
Ce repede si-a găsit prințul nici nu a trebuit să o trimitem la mireasa sau ceva de genul laughing

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

La muți ani... dar ai menționat undeva despre călătoriile solo

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

La ce anume faci referire? happy

La cine ce face referire?!

( Ce va trece prin minte, oameni buni?! happy )?!

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

La ce anume faci referire? happy

La cine ce face referire?!

( Ce va trece prin minte, oameni buni?! happy?!

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Din nou pun aceeasi intrebare!?! happy

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Oameni buni, nu ma mai tineti in suspans ci spuneti-mi ce tot bolbolositi acolo! laughing happy

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Cred ca v-ati facut o idee, gresita! laughing
Nu si- a gasit printul, caci sunt eu o printesa! happy
Si-a gasit probabil, sufletul pereche!

NO HOMO, BRO! laughing

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am mentionat in mai multe locuri asta...
Deci unde?! ( faci tu referire?, la ce anume?! )

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

La multi ani si tie!

Intreb doar pentru ca... sunt urmarita! Indea-proape! happy

happy

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa trimiti invitatie si pentru restul' cand vine casatoria rolling on the floor

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu ai răspuns la: Spune-ne mai intâi, unde NU ai fost

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis ca treci pe la o anumita persoana happy care pune 100 de intrebari pe zi, nu dau nume :p

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey pufulete de cand esti pe TPU? ( din ce an ) ca prim cont nu asta desigur, ai zis in alta intrebare sau raspuns nu tin minte ca esti de ceva timp aici

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Răspunde la dm uri / mesaje private pufulete :p

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Suflet pereche inseamna PRIETENIE / AMICITIE! NU AMOR SAU CASATORIE!

Cand am sa ma casatoresc, am sa va trimit un cont bancar tuturor prietenilor si cunostintelor de pe TPU happy - sa puneti bani! laughing

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu am fost... mai nicaieri!?!

Vino mai intai cu recomandarile, si apoi iti voi spune cert unde NU am fost din ce recomanzi! happy

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

?!

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

La CINE / CE te referi?!

Spune-o direct!

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

De cand s-au inventat pufuleţii.

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Nu vreau!

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca iti fac cadou o palarie din aluminiu ( tinfoil ) happy la cum folosesti caps
Patricia.

| Iepuroi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai am nevoie e ok happy

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă n-ai fost nicăieri inseamnă că ORIUNDE e ok. Așa că alege tu

| Iepuroi a răspuns (pentru sierra1):

Merge si asa happy
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/37/Manwithtinfoilhat.jpg
ma gandeam mai degraba la asta

| Iepuroi a răspuns:

Probabil undeva in jurul Brasovului sa vad si eu zapada happy si aer mai curat.
Calatoresc din cand in cand.
Orasul si muntii din jurul lui, Branul eventual si cateva sate din imprejurimi.