| anonim_4396 a întrebat:

Sa presupunem ca aveti o suma de 1000 de euro si ati avea datorii foarte mari la banca.Si ati avea 2 si numai 2 optiuni :
a) sa platiti cu acei bani o parte din datoriile la banca
b) sa mergeti cu acei bani in italia( motorina, cazare, intrarea in parcurile mari gen Gardaland etc.)
Astept raspunsurihappy.

Răspuns Câştigător
| MomaieLoveGogaie a răspuns:

As investi 500 de euro la banca si 500 de euro in vacanta.
E bine sa profit de ocazie si sa imi acopar o parte mare din datorii.
Dar totusi, viata e scurta si merita traita.
Trebuie sa imbinam utilul cu placutul.happy

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dragoslm a răspuns:

A si numai A.

| Daiana_1737 a răspuns:

Tu ce crezi?
Banca normaloh go on

| Ea12345 a răspuns:

Categoric prima varianta.De ce sa ma duc in vacanta, cu datorii enorme acasa? Cand ma intorc ce rezolv? Vacantele pot astepta.Trebuie sa invatam sa facem diferenta intre nevoi si dorinte.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as insura cu fiica presedintelui bancii careia ii sunt dator

| elamit a răspuns:

As plati datoriile la banca, iar daca am sanatate poate voi ajunge si in italia la distractie.

| Barajag a răspuns:

Normal ca mi-as plati datoriile la banca, Italia ma poate astepta oricandhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca as avea 1000 de euro, cealalta parte(cea cu datoriile, dar nu foarte mari)nu mai trebuie sa mi-o imaginezlaughing, as alege sa platesc datoriile la banca.