| LipsităDeInteres a întrebat:

Să presupunem, ipotetic vorbind , că primii oameni Adam şi Eva au avut 2 copii , băieţi amândoi , Cain şi Abel . Unul l-a omorat pe altul dar asta nu conetează . Dacă toată lumea crede că ăsta e adevărul, şi renumitele legi religioase nu ne lasă să facem un copil cu o rudă . Cum s-a perpetuat specia?

3 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Asta vreau şi eu să aflu.Şi mai vreau să aflu şi dacă Adam şi Eva aveau buric.Am vrut să o întreb pe profa mea de Religie, dar cică ea se enervează dacă o întrebi, eu ce să cred?
Baftă`!

| Alyra a răspuns:

Bună!
Din păcate, nu cred că întrebarea asta are un răspuns logic.
Singura idee plauzibilă(cred eu thinking ) este că probabil Dumnezeu a mai creat și alți oameni...
Probabil nu vom știi niciodată cum a fost de fapt.
O zi bună!

| SandraMikyZu a răspuns:

De multe ori m-am interbat si eu dar adevarul e ca nu am gasit nici un raspuns happy