Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Sa vorbim despre Zeitgeist.
L-am vazut mentionat de cateva ori pe site, insa nu am vazut o intrebare referitoare la.
Astfel incat trebuie sa schimbam situatia.
Cine a auzit despre Zeitgeist si ce crede despre "politica" lor? Cine a devenit adept? Credeti in Zeitgeist?

Astept opinii. Aici purtam discutii civilizat si nu avem disensiuni; mai mult de atat prefer sa fie repsectate opiniile celor pro si celor contra. Ok?
Multam!
Numai bine.
Zbenguici

5 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici explică:

Http://video.google.com/......player.swf
Despre Zeitgeist..cu subtitrare in limba romana.

| Yly a răspuns:

Unele chestii interesante, dar mai multe sunt abureli happy

| zeeeeeex a răspuns:

Zeitgeist dupa parerea mea este un raspuns foarte bun la multe intrebari care mi le-am adresat mie de multe ori. Eu unul cred in mai tot ce spune acolo pentru ca explicatiile pe tema religiei sunt destul de detaliate si credibile, World Trade Center la fel si despre taxe si impozite la fel. Bine acum daca este 100% adevarat nu stiu dar eu 80% cred... dar stii mereu este si intrebarea aia... Dar oare e asa?

| unbaiat a răspuns:

A aparut si Zeitgeist 2... dar ma indoiesc ca ai inteles ceva si din primul...„cine a devenit adept„...

| SimpleSergio a răspuns:

Si eu cred!:)... daca adept inseamna a te inregistra pe www.thezeitgeistmovement.com atunci sunt adept :)
Abureli? doar la inceput.cand vorbeste de bani... dar in idee am inteles :) iar apoi cand vorbeste de sistemul monetar...chiar are dreptate :| Toate rautatile care se petrec in lumea asta se petrec datorita banilor :)... iar oamenii nu incearca sa rezolve problemele... ei impun legi! Ati vazut cum spunea...ca cheltuie mai multi bani pe politite si tot ce tine de ea...decat sa ajute oamenii care o duc greu :) E foarte realist...si il sugerez tuturor...
In timp ce vizionam filmul...mai exact la partea cu Venus project a inceput sa-mi fie ciuda ca m-am nascut asa devreme :|.Sa nu mai existe bani? sa poti sa fii fericit. fara nicio grija.sa poti sa faci tot ce ti-ai dorit fara sa te mai gandesti la bani... Fericire absoluta nu credeti?
ps: Sunt 2 filme zeitgeist: 1.Addendum si 2.The movie. Eu am vorbit despre addendum. The movie se refera mai mult la religie :)dar si la bani si adevaruri din lumea asta...atat de complexa