| tal4556 a întrebat:

Sa zicem ca ai un coleg de munca ce miroase urat, te deranjeaza si vrei sa vii in continuare la munca. Ce faci? Ii spui direct ca pute, il eviti, porti masca? Ce faci sa fie ok pentru amandoi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, tu nu-i spui nimic, mai ales daca esti la servici.
Mergi al HR si spui acest lucru.
Daca nu aveti HR in companie, spui sefului tau si il rogi sa vorbeasca cu persoana murdara si sa-l invite sa se spele si sa-si schimbe hainele imputite.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă obligațiile de serviciu fac să stai aproape de el, trebuie să rezolvi cumva problema. Raportează la șefi.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă poți sa l eviți ai scăpat de problema

| gemeni6226 a răspuns:

La mine nu este cazul dar in prima faza l-as evita in a doua faza as pune pe o colega mai dezghetata sa-i zica omului. Daca nu as avea o colega dezghetata as zice sefului sa ia masuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e de varsta apropiata cu tine ii spui direct. Daca e mai batran atunci preferential ii spui indirect, sau spui la vreun sef.

| SEMIHA a răspuns:

Îl eviți cât poți la muncă, cât nu poți, suporți. Nu e frumos să îi spui unui om asta, nu îi va pica bine. Mai ales că sunteți prieteni. Și poate că are și el zile proaste. La muncă transpiri și se formează mirosuri neplăcute. Fii sigur că seara se spală.