| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Sa zicem ca e o fata, la scoala. Si ea afirma:
-Sunt singura fata care poate spune ca a pupat china sau a fost luata de china in brate.
Cum este posibil?
Cel mai corect raspuns FUNDA >: Restu' vot tongue

2 răspunsuri:
| DrunkShepp a răspuns:

Adica ca a fost in china la asta se refera nu ca a pupat china la sensul propriu ci, logic la figurat.deci ea foloseste un fel de a vorbi la figurat si are un fel propriu si este destul de corect in limba vorbita dar gramatcal nu prea mai ales partea a doua.

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi explică:

Mneaaa.N'ai imaginatie happy Porecla prietenului ei este China ( ciaina, cum se citeste in english) laughing LoL