| anonim_4396 a întrebat:

Sal happy Is noua aici si pai asta nu ar fi chair ca o intrebare iar eu doar simt sa intreb.

Vedeti, situatia mea de acasa e cam tampita rau. Parintii mei se alatura in certuri absolut mereu, din cauze pe care noi deja le stim. Bani, slujba, etc.

Vedeti tatal meu n-ar ridica tonul niciodata cand eu sunt martor la cei ei fac, doar mama mea mereu gaseste un subiect de cearta.

Si mereu zice ca noi suntem greseala ei cea mai mare, ca n-ar fi trebuit niciodata sa se marite, iar cateodata este pur si simplu prea mult sa o ascult asa ca mai ridic tonul la ea, si ma trezesc ca incepe sa ma bate, iar eu n-as facea.

Eu una as schimba-o pentru orice in lume, pur si simple as dori sa ma trezesc intr-o zi si sa vad ca a plecat. Viata mea in propria mea casa s-a transformat in iad.

Si chiar n-as dori sa aud raspunsuri de genul 'iubesteti mama indiferent de cum e ea' sau 'respect-o' si alte cacaturi de astea. Cum eu pot s-o respect cand toata viata mea nu m-a iubit si doar a zis ca sunt o greseala.

Iar mai tarziu eu am inceput sa fiu diferita, am inceput sa ma imbrac emo, dar nu ma comport. Sunt mai mult un scene kid. Incerc sa zambesc, si sa fac glume, chair dk ma doare pe dinauntru. Si chiar si asa eu am incercat so vorbesc aceste chestii cu 'prietenii' mei. Doar ca ei nu mis prieteni, doar niste oameni care nu ii intereseaza nm.

Asa am vazut cu mare durere ca sunt singura in aceatea lume, sau cel putin asa cred eu. Si oricat de stupid ar suna asta, da am incercat sa ma sinucid. Doar ca mi-a fost prea frica. Stupid? Da, asa este.

Deci, cam asta e povestea mea, nu vad ca s-ar intampla ceva bun, sau sa am macar pe cineva care sa ma inteleaga. As vrea sa-mi schimb mama dar pe tatal meu niciodata. el este singurul, care cat de cat ma intelege.

Pai, as astepta ceva opinii sau concluzii. Ceau happy

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

Calm. nu trebuie sa gandesti asa, mai ales sa spui ca iti iei viata pentru ca parintii tai nu se mai inteleg (e o tampenie), sunt problemele lor. Depinde si ce varsta ai, daca inca esti un copil comunica cu ei, explica.le ca iti fac rau, ca te deranjeaza ca nu se gandesc si la tine.mi-e greu sa cred ca mama ta este asa de rece si indiferenta cu tine incat sa te faca sa suferi mereu, baga.i in sedinta pe amandoi cand sunt calmi.
Hai capu' sus, nu dramatiza, fii fericita ca esti sanatoasa, traieste.ti viata, destinde.te de la atmosfera din casahappy!

| MentoCX a răspuns (pentru IndiferentXD):

Dar uite ea mereu ma tratat asa, nu vad de ce as iubi-o sau ea pe mine, atat dar merci oricum pentru tot. Am 13 ani doar ca sa stii.

| IndiferentXD a răspuns (pentru MentoCX):

Esti micuta, concentreaza.te pe scoala ta..ai toata viata inainte, vor venii si vremuri mai bune cu siguranta!
Incearca sa te detasezi de probleme lor care nu te privesc in mod direct pe tine (bani, munca etc) sunt probleme de cuplu, vei intelegi cand vei creste. Nu te izola, asculta muzica, iesi la plimbare, distreaza.te...

3 răspunsuri:
| Rape a răspuns:

Woow! Imi pare rau pentru tine! sad Sincer. Eu am doar o prietena adevarata. Ne cunoastem inca de la gradinita. In rest doar prieteni falsi, care vin la tine doar daca au nevoie de ceva. sad