| clauditzu a întrebat:

Sall! are cineva idee ce inseamna "fara tine viata mea e pustiu" exact asa, nu "pustie". Am auzit`i la cineva si nu a vrut sa`mi spuna ce inseamna si asa ma roade o curiozitateee laughing) E o gluma anume sau. nu stiu thinking. Cine imi explica ia FUNDA

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O,,viata pustie,,semnifica o viata lipsita de interes,de simtaminte,dar totusi implica supravietuirea,pentru ca exista termenul de,,viata,,. Dar cand spui ca,,viata e pustiu,,ai scos din ecuatie viata. Pustiul inseamna ariditate extrema,suferinta prin deteriorare in timp, drum spre o moarte sigura.E corect spus in ambele variante, dar a doua este exprimarea suprema a durerii, a lipsei de speranta, a renuntarii absolute.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aceasta vorba o spun indragostitii mai mult, adica nu poate sta fara el/ea.
Nu inseamna nimic viata, e goala viata, acel cineva umple golul din viata.
Te pup!

| Azurry a răspuns:

Nu e o glumă. E doar analfabet. Se scrie "pustie" laughing. Şi înseamnă că viaţa mea nu ar fi aceeaşi fără tine în ea.

| Ioan_John_1971 a răspuns (pentru Azurry):

Cineva a lipsit de la scoala