| ..._6709 a întrebat:

Sall! Ce se povesteste in filmul The Da Vinci Code?

4 răspunsuri:
| stresu a răspuns:

Carte proasta bazata pe pure supozitii si informatii pseudo-stiintifice care se pretind adevarate (cu toate ca e fictiune pura si merita tratata ca atare), film si mai prost.
Daca vrei ceva usurel inainte de un somn bun enjoy. Zice ca Iisus a avut un copil cu Maria Magdalena si ca urmasii sai traiesc printre noi, protejati de Prioria din Sion. Un prof universitar semi macho-man si atoatestiitor gaseste informatia asta in timp ce Illuminati se tin de el si bineinteles se combina cu gagica faina care mai era si stra-stra-urmasa lui Iisus. Multa actiune, putina inteligenta. Dar daca nu ai altul...

| iauru a răspuns:

Se vorbeste despre illuminati si se neaga faptul ca Isus ar fi inviat
si ca a avut un copil cu maria magdalena
abureli.
dar daca ti-a placut filmul poti sa te uiti la angels and demons e aproape la fel

| Nico_5639 a răspuns:

Nu-ti recomad nici filmul nici carteastraight face.

am auzit ca multa lume s-a sinucis dupa ce au citit cartea happy.

dar nu stiu. eu am vrut sa citesc cartea darr. am lasat-o balta dupahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproximativ cam ce scrie in carte... Fumeaza o marijuana inainte sa ti se para totul plauzibil. Altfel e naspa...