| anonim_4396 a întrebat:

SAll daca stie cineva ce as putea sa le fac perusilor, pentru ca mananca numai mancare din magazin nici nu vor sa se atinga din fructe si legume. CE as putea sa le dau mai ales ca mi se pare ca femela o sa faca oua?

Răspuns Câştigător
| Kimy_8371 a răspuns:

Si eu am doi perusi, asa faceau si ai mei inainte dar acum pot sa zic ca mananca mai orice.
Pai pui de feliuta de fruct sau pe leguma seminte, iar ei vor ciupi si apoi vor da si de gustul fructului sau legumei respective. Incearca sa faci mici gaurele si sa le bagi acolo, dar sa fie la vedere ca sa le vada si sa ciuguleasca.