| BikerU a întrebat:

Sall! Oameni buni nu credeti ca lumea asta e super cruda? nu ati vrea sa se schimbe? daca da raspundeti-mi! cam cand a fost cea mai buna zii din viata voastra? plzz

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Intr-adevar, exista multi oameni rai, dar printre acestia trebuie sa stim sa-i cautam si pe cei buni, omenosi, trebuie sa stim sa alegem boabele rele de cele bune. Iar in acest sens, avem nevoie de unele calitati, pe care le dobandim in timp si prin acumularea de experienta, dar nu dezvolt subiectul acum.
Eu nu consider ca este o lume "super cruda". Probabil nu stii sa o infrumusetezi prin mici gesturi, care sa te faca s-o vezi putin mai frumoasa, macar la exterior. Exista multe probleme in viata, dintre cele mai diverse si mai grele, dar blamandu-le nu le vom depasi niciodata. Un strop de pozitivitate ajuta!
Ca multi altii, as vrea si eu sa schimb unele aspecte urate ale vietii (nu as vrea sa schimb intreaga viata pentru ca asta ar insemna sa schimb si binele, si raul!), dar imi dau seama ca fara rau, nu exista bine.
Cea mai buna zi din viata mea a fost azi.Sunt plina de bube pe mine de la varicela, am mancarimi, mi-e frica sa nu raman cu semne, am ramas in stand-by cu un proiect la facultate, am gasit in posta o groaza de facturi, Boc taie din orice cu securea pe care n-o poate tine in maini, tara mea se duce de rapa... dar cu toate astea, am avut cea mai buna zi din viata.
Si maine voi zice la fel, ca a fost CEA MAI BUNA ZI DIN VIATA MEA.
Sper sa nu-mi iei raspunsul ca pe-unul superficial si sa nu-mi spui ca nu stiu sa vad realitatea dura, dar daca ne-am plange tot timpul de mila (si nu mai e mult), am muri mai degraba de inima rea.
Gandeste-te ca daca azi ai avut o zi proasta, maine va fi mai bine.
Si inca ceva: speranta si credinta te pot salva.
Succes!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Super cruda?raised eyebrows
Care mai sunt naivii care inca mai cred ca pot schimba lumea?hee hee
Nu se poate. E doar un simplu slogan."Tinerii pot schimba lumea"
Pai da. O pot face din rea in si mai rea

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"răspundeţi-mi", "zi", "vă rog", "salut", "Oameni buni,".
Corectate fiind greşelile de gramatică şi de punctuaţie, să-ţi zic, deşi nu ştiu cu ce vei fi mai bogat spiritual dacă afli.
Cele mai bune zile din viaţa mea:
- Când am fost angajat la televiziune (acum 5 ani)
- Când am ajuns olimpic la matematică deşi lucram în timpul liceului şi aveam mare handicap de material în comparaţie cu colegii mei "deştepţi" şi "deloc golani şi depravaţi ca mine".
- Când am decis să plec în călătorie în est (şi m-am şi ţinut de cuvânt)
- Când am intrat la facultatea pe care mi-am dorit-o
- Când am reuşit să mă îndrăgostesc a doua oară după un lung şir de încercări şi de nimerit peste superficiale şi exact când o duceam mai rău atât din punct de vedere psihic cât şi din punct de vedere financiar.

| elena a răspuns:

Nu pot sa iti raspund...pana cand nu ai sa scrii corect! Nu respecti nicio regula gramaticala! Scuze!

| Asdgjkjgs a răspuns:

Da, ai dreptate lumea e foarte rea si cruda si nedreapta si nemiloasa si oricum mai vrei sa-i spui, dar nu trebuie sa uiti ca si noi facem parte din lume si ca uneori si noi suntem rai, cruzi etc. eu cred ca daca fiecare din noi ar incerca sa ofere un zambet in urma oricarui serviciu primit, oricarui salut, lumea ar fi un pic mai buna.
si au fost multe zile bune in viata mea...nu pot sa le compar.toate sunt speciale in felul lor
:*:*

| MmS_4429 a răspuns:

Cred ca atunci cand am castigat locu 2 pe tara cu echipa scoli de basketwinking sau cand am fost in turneuwinking. si da oamenii au devenit farte duri si se gandesc doar sa fie ei primi si daca nu pot sa scazi u

| Mihai300_6475 a răspuns:

Cateodata imi doresc sa traiesc singurlaughing, departe de toate rautatile, sau sa am eu orasul meu cu oamenii mei, sa fie oameni care sa nu ma bage in seama sa mearga in lumea lor...
Cea mai fericita zi din viata mea? nu stiu.toate sunt fericite, din simplul motiv ca SUNT...