| anonim_4396 a întrebat:

Sall sunt Petrica am 19 ani. Cum imi dau sama daca ma inseala iubita mea. Umblu cu ea de 3 ani, si se purta frumos cu mine de la un timp a inceput sa ma injure si sa imi spuna ca nu mai ma suporta si ca nu mai vrea sa fim impreuna. Oare are pe altul ca nu stiu ce sa mai cred i-am cumparat telefon haine i-am cumparat laptop i-am dat bani cati a vrut ea. Mi-am schimbat masina si a spus ca eu o insel. Eu mai am un frate geaman si tot il duc pe la preetena sa sau ii dau masina lui el nu are permis si tot ma cert cu iubita de ce ii dau masina ca ea nu vrea sa fac parnaie din cauza lui. De la un timp nu prea mai are timp de mine va rog oare are pe altu sau vrea sa fie singura un timp. Ajutati-ma plis

4 răspunsuri:
| Alexintunecatul a răspuns:

Nu te mai minti ca te iubeste... e dureros dar ridica capul sus si mergi mai departe! Gasesti tu altceva mai bun nu te speria! Succes!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Of, of, n-am prea inteles mare lucru, ideea e ca te framanta daca prietena te inseala sau nu, ca relatia voastra se deterioreaza de la o zi la alta. Eu zic ca totul se simte cand esti inselat, iti spune inima acest lucru. Nu stiu daca se merita sa-i rabzi atat. chiar daca nu te inseala, cu siguranta iubirea ei ori s-a stins ori e indreptata spre altcineva, deci a luat alta directie. Deci, ar fi normal sa-ti spuna in fata ce are de spus, sa aveti o discutie serioasa, nu sa invoce ea motive doar ca sa desparta. Spune-i simplu si gata: "Vrei sa pleci, pleaca! N-am pe nimeni acum, sunt sincer, dar nu inseamna ca ma fac călugar daca tu pleci!" Si gata. dac te vede indiferent si rece, situatia ar putea sa se schimbe in bine pentru tine. Oricum, cum vrea Dumnezeu. dac nu e sa fie, nu e! Degeaba fortezi destinul, rezultatul e tot acelasi. Un sfat sincer: nu te lasa umilit si calcat in picioare. Vezi ca tipa la tine? Taci! Vezi ca-ti vorbeste urat? Taci. Nu alimenta cearta, las-o sa se calmeze si nu-i mai da atatea explicatii. Poate nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din ce scrii ma gandesc ca sti deja faptul ca femeia aceasta este impreuna cu tine pentru bani(cel putin acum, nu stiu cum a fost la inceput). Dupa parerea mea are pe altul. Faptul ca a dat vina pe tine, ca tu o inseli clar ascunde ceva.De ce ar da vina pe tine asa, fara motiv, fara ca tu sa faci ceva sau sa o superi cu ceva? pentru ca stie ca greseste, ca face ceva ascuns de tine(nu neaparat umbla cu altcineva). Vorbeste si tu cu ea..ca doar sunteti impreuna, nu te gandi la prosti care ar putea sa nu insemne nimic. Nu te lua dupa nimeni si nu te gandi la rau... vorbeste cu ea.

| nosferatu a răspuns:

Invata omule sa scrii. dupa posteaza intrebari. la scoala de soferi iti trebuie 8 clase. cel putin asa era cand am facut eu... cu 4 ale tale nu cred ca e posibil sa ai masina. laughing