| 3dutzu2012 a întrebat:

am si eu o intrebare:daca sunt intr-un liceul la profilul electric si vreau sa ma mut in alt liceu la alt profil ce trebuie sa fac? Mz:* Funda

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi la liceul unde vrei sa te muti si aflii detalii.Trebuie sa fi intrat cu o medie cel putin egala la cel,, electric,, cat sa fi fost media de intrare la cel nou, sa fie acelasi profil, sau apropiat, sa nu trebuiasca sa dai diferenta si sa aiba un loc liber pentru tine.De obicei asemenea transferuri se fac pe parcurs, cand unii elevi renunta la cursuri.Acum poti gasi numai la liceele unde nu s-au ocupat toate locurile, ori unde s-a adaugat vreo clasa.