| Adryenutzu a întrebat:

am si eu o mare problema astazi am mers cu masina ca de obicei si din senin obesrv ca mi se urcase acu la maxim la apa am tras pe dreapta si m-am uitat la nivelu apei si surpriza nu mai avem deloc apa mi s-a spart un furtun la radiator si am pierdut tot antigelu am mai avut eu un litru de apa distilata la mine si am pus-o paia si am mai stat sa se raceasca motoru si am mai mers cu ia 20 de km de acs intrebarea mea este daca am mers asa cu ea se poate sa se fi distrus moture eventual calat sau ceva va rog raspunsuri urgente!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Asta inseamna ca nu s-a intamplat nimic.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se cala motorul nu mai puteai merge(porni motorul).Se poate arde garnitura de chiulasa in cel mai fericit caz.

| Adryenutzu explică (pentru darrio2007):

Dar nu mia arso ca nu a intrat antigel in ulei arceva se mai putea duce ma refer ca dupa ce o repar sa nu cumva sa ma lase pe undeva o fi afectat ceva grav motoru?

| darrio2007 a răspuns (pentru Adryenutzu):

Garnitura se poate arde din cauza temperaturii crescute a motorului.Din cauza ca nu mai are racire.Nu are nici o legatura cu ce spui tu.Esti cam departe de mecanica.

| Adryenutzu explică (pentru darrio2007):

Si cum imi dau seama daca s-a dus garnitura?

| darrio2007 a răspuns (pentru Adryenutzu):

Antigel in baia de ulei.

| Adryenutzu explică (pentru darrio2007):

Pai nu s-a intamplat asta! altceva mai putea patit ca vad ca porneste lșa sfert motoru!

| darrio2007 a răspuns (pentru Adryenutzu):

Asta inseamna ca nu s-a intamplat nimic.