| AnneMarie_5733 a întrebat:

As vrea sa am o relatie mai buna cu mama, adica ea tot timpu' ori este prea grijulie si chestii sa ma pupe oricand laughing, iar eu cand o resping cateodata la chestiile astea, desigur, NERVI x(...

SAu seara cand mai stau la calc ea vine vorbeste cu mine si cand o vezi se uita sa vada ea ce fac eu! x(. Pur si simplu nu suport chestiile astea! x( laughing...

Sau cand ii zic sa ma mai lase afara sau sa mai fac ceva, ea se duce repede la tati, sau il suna cand e la servici straight face

Si, logic, ca ma enervez si eu happy, deci incep sa tip, pentru. ca eu ma enerveeez foooarte repedehee hee. Asa, si ea, ce sa'mi mai zica decat "Sa numai imi spui mama", aud aceste cuvinte aproape tot timpu' straight face... Deci, ce'as putea facee? sad

P. S: Nu vreau bataii de joc
P. S1: Nu vreau chestii de genu' "doamne, cum sa faci asa cu mama ta?" bla bla

1 răspuns:
| strengareatza a răspuns:

Cam asa patesc si eu, nici eu nu mai suport.M-am plictisit de regulile ei invechite.Dar incerc sa ameliorez situatia spunandu-i ca asa fac si prietenele mele.Nu mai spun daca e vorba de baieti. Face si mai urat. Uneori incerc sa o mai mint.Dar nu-mi merge intotdeauna.Depinde si cati ani ai.eu am 15.Si consider ca sunt destul de mare incat sa ma mai lase si din capul meu.Dar stii cum sunt parintii, foarte grijulii, mai ales daca esti singura lor fata.De exemplu, ai putea sa le explici ca ai nevoie de intelegere din partea lor si de intimitate, mai ales daca esti deja adolescenta.Eu uneori cand striga la mine nici nu o bag in seama.Mai ales cum acum se intampla multe accidente poate le e frica sa nu se intample ceva.Dar depinde si de caracterul lor.Incearca si tu sa-i intelegi si poate o sa te inteleaga si ei...succces! FUNDA?:*:*:*