| GiiaaBăă a întrebat:

Azi am chiulit de la ultima ora! laughing Am mai chiulit de multe ori oh go on. La inceput am vrut toti sa chiulim, dar cand sa iesim afara, ne-am intors repede in clasa. Dar eu si cu cea mai buna prietena, si inca 3 colegi, nu ne-am mai intors (de prosti ce suntem!). Si ne-a pus absenta, luni ne asculta din toata materia din semestrul 1 si 2, si ne suna si parintii. Cel mai rau ma sperie faza cu parintii, ca sunt destul de buna la mate si o sa pot sa iau un 6, si cu absenta nu prea imi pasa. Dar faza cu parintii e naspa rau! Chiar nu vreau sa afle! Eu le-am spus ca am chiulit,dar le-am spus ca a chiulit toata clasa (am mai bagat de la mine hee hee), desi am chiulit doar 4-5 copii. Ce ma fac? E serios crying:-s

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-le adevarul parintilor, recunoaste ca ai mintit, accepta pedeapsa bine-meritata si nu mai chiuli in viata ta.

| Malphas a răspuns:

'' si nu mai chiuli in viata ta...''. Probabil cel mai prost si neinspirat sfat dat vreodata.
Mare tragedie ca ati chiulit.Da pe mine ca m-au prins copoii de nu stiu cate ori prin baruri cand chiuleam de la ore evident si am mai luat si amenda? Cu toate astea nu regret nimic.Sa nu te iei niciodata dupa amenintarile astea de 2 lei ale profilor, ca nu se prea adeveresc.Sunt menite doar sa va sperie.Cat despre parinti,ce sa-ti fac, daca sunt incuitati nu vor intelege, n-ai stiut sa ti-i educi.
Spor la chiulit.