| horeabazatu2012 a întrebat:

daca vreti sa faceti rost de funda usor raspunde-ti la asta : Cine a aparut primul oul sau gaina?
Cel mai tare raspuns se alege cu funda

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Primul a apărut oul, iar prima - găina.

Dar şterge introducerea aia, că prea o dai în mintea copiilor şi doar jigneşti indirect.

| mona a răspuns:

Clar ca gaina

| Dariusuu a răspuns:

Dacă te gândești la calea religioasă ar fi găina.
Dacă te uiți pe Discovery la un documentar cu dinozauri ai putea crede că oul.

Acum te las pe tine să te gândești...

| TashaUhm a răspuns:

Ca sa fie gaina prima ar fi trebuit ca: Nea'Marin sa bea un suc care expira in anul 3000 iar in suc sa se fi descompus un soarece care era mamica`!

Iar posibilitatea de a fi oul primul e mai mare decat cea ca fiul Mariei sa fie si a lui Lucian`!

| RoxKnkK a răspuns:

Gaina fiindca cum se zice dumn ezeu a facut pasarile...nu ouale..plus daca era oul cien il clocea

| Cosmin1622 a răspuns:

Gaina

| horeabazatu2012 explică:

Toti ati credit raspunsul direct e Cocosul happy

| Anca1618 a răspuns:

laughing) ce intrebare rolling on the floor Dar totusi oul, pentru ca din ou s-a facut gaina big grin

| madalinaelena17 a răspuns:

Geneticianul John Brookfield a afirmat că „oul a existat înaintea găinii". Teoria sa se bazează pe faptul că materialul genetic al unui organism viu nu evoluează pe parcursul vieții sale. Concluzia reiese din faptul că materialul genetic al oului și al găinii este identic. Profesorul David Papineau de la King's College din Londra crede că primul pui a ieșit dintr-un ou al unei specii diferite, probabil o specie de reptile. Sper ca te-am ajutat :*.

| Geo_Geo_1998 a răspuns:

Nu ai cum sa stii... big grinbig grin