| Denis470 a întrebat:

E noapte si ma plictis la PC asa ca vreau sa fiu speriat tare de tot cu niste povesti de groaza. Funda la cea care ma sperie cel mai tare.

3 răspunsuri:
| qwertyz a răspuns:

Povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.
Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna,tot eu sunt,sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.

| qwertyz a răspuns:

Ntr-o vara, acum doi ani cand aveam vreo 11 ani bunicul a venit pe la mine.El e de
obicei e foarte ciudat.In copilarie a fost impuscat de un soldat neamt in umar.In seara
aceea el a dormit cu mine si sforaia ingrozitor, si nu am inchis un ochi toata noaptea.
Cand dau sa adorm un sunet se aude din sufragerie ca de pian(in sufragerie am pian)
Ma duc sa vad cine canta.Cand ajung in pragul usi mai ca imi bubuie inima.
Bunicu statea pe scaun, canta la pian si ma privea cu niste ochi ca de sarpe.Am inchis ochi, m-am
intors si am fugit in pat.Cand ajung acolo aud sforaitul bunicului meu.Ridic plapuma si il
vad dormind.Dar cum se poate? Era in sufragerie.Ei nu mai conteaza.A doua zi multi vecini ni s-au
plans ca nu au putut sa doarma din cauza zgomotului care venea din apartamentul nostru.De atunci
nu am mai cantat niciodata la pian.(pe care ni l-a dat bunicu)

| qwertyz a răspuns:

Ovestea asta o stiu de la un prieten si stiu sigur ca este foarte reala. A fost intr-o zi la tara la bunici. A stat intr-o zi la joaca pana seara la ora 8. Apoi a mers cu un prieten acasa, si pe drum au simtit ca sunt urmariti. I-a ghici, era unul din prieteni lor cu masca si a vrut sa-i sperie. ...Au mers in continuare toti trei si a venit un caine la ei, apoi prietenul meu a luat o piatra de la un nisip si a dat in caine. Au mers mai departe... mergeau ei ce mergeau si pe prietenul meu l-a lovit ceva (cineva) in spate, s-a uitat, nu era nimeni. Apoi si-a amintit ca de mult propietarul nisipului (un batran) nu lasa pe nimeni sa ia din nisipul lui. Atunci au fugit cat au putut.