| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti spune si mie cum sa impresionez o fata pe strada

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Prin simplitate - spune-i ca-ti place de ea Calea cea mai scurta este cea mai sigura

| Barbarossa a răspuns:

Uite ceva care te-ar putea ajuta:
pentru inceput, e clar ca depinde atat de varsta ta, cat si de cea a tipei modul de abordare, precum si de 'formarea psihologica' a voastra. dar sunt si ceva reguli universal valabile.

da, trebuie sa ai tupeu, dar nu atat de mult incat sa se transforme in aroganta (oamenii plini de sine, chiar daca au de ce, pot inspira maxim respect, dar nu alt gen de sentimente).

cunostintele de photoshop m-ar atrage doar pe mine la un tip, nu e o chestiune general valabila dar... apropo de asta, trebuie sa-ti dai seama cam ce o intereseaza/pasioneaza si incearca pentru inceput sa vorbesti mult despre asta - ii va face placere ca aveti pasiuni comune, daca e mai prostutza poate va crede chiar ca e mana destinului

simtul umorului conteaza foarte mult la inceput, fa misto de ea doar daca face si ea misto de tine, altfel rezuma-te la glume de bun gust. recita-i/scrie-i poezii de bun simt, evita penibilul in exprmare la inceput si ai mare grija sa nu scrie si ea poezii mai bune decat pe cele pe care i le reciti tu, altfel tot ce vei primi va fi un zambet compatimitor.

trebuie sa fii deschis si sincer - daca te prinde din start cu minciuni, fie ele spuse doar pentru impresie artistica, iti cam pier sansele. naturaletea conteaza foarte mult.

trebuie sa stii sa asculti. vorbeste despre tine, las-o sa te cunoasca, dar nu exagerat de mult, ca s-ar putea s-o plictisesti. mai sim si fetele nevoia sa vorbeasca din cand in cand, iar atunci cand va face asta, n-o intrerupe.

banii si masina sunt un plus oricand pentru imagine, dar nu sunt o conditie sine qva non. iubirea nu e conditionata niciodata de bani, iar cei/cele care afirma asta nu sunt altceva decat niste ipocriti (sau nu au iubit niciodata, si atunci ar fi mai bine sa-si tina gura in legatura cu topicul asta).

exista desigur si fete care fac primul pas, nu trebuie sa te descurajezi daca esti un timid incurabil si n-ai curajul sa pui mana pe receptor sa o suni. doar ca... din greseli se invata, si e bine sa se mearga pe conceptul conservator de a lasa pe mana barbatului tot greul. macar fetele sa fie scutite de surprize neplacute, asa finute si vulnerabile cum suntem.