| YunoGasaiEceaMaiTARE a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg.Intre o fata de care imi place da suntem doar prieteni si ne intelegem.Sau cel mai bun prieten al meu.Ok nu e cle mai bun e al treilea cel mai bun prieten.Deci ce sa aleg.Amicului meu ii place de fata aceea.Ce sa fac? Dau funda.Repede va implor

1 răspuns:
| IngerashMick a răspuns:

Pai din moment ce acel baiat iti este prieten adevarat nu cred ca ar trebui sa se supere ca vrei sa ai o relatie cu acea fata. Daca fata ar dori sa aiba o relatie cu tine nu vad de ce el s-ar supara, pana la urma fata e libera sa faca cum doreste.Din punctul meu de vedere nu trebuie sa alegi pe nimeni.Dar ca sa fii sigur de alegerea ta intai ar trebui sa ii spui fetei despre sentimentele tale si poate deveniti iubiti, iar amicul tau va trebui sa va respecte decizia.