| mirlanul a întrebat:

Sallu TPU am tema la fizica n-am fost atent ci nu stiu s-o fac ma ajutati va rog
Exergiti
1.Care sunt efectele dinamic, static si secundare cînd o sticla cu lapte cade pe ciment?
2.Ce fel de deformărisuferă următoarele corpuri șaua bicicletei, un cui îndoit, o canapea?
3.Alecînd ca reper linia de cale ferată, precizează orientarea forței cu care locomotiva trage vacoanele.
4.Care este orientarea forței pe care sacoșa o exercita asupra mîinii tale?

Vreau raspunsurile in linie cam asa
1.
2.
si tot așa DAu funda vă multumesc
postat pe 03.02. 2013 expira la data de 05.02. 2013

1 răspuns:
| beni12 a răspuns:

Cam mare tema ai avut