| vip 2010 a întrebat:

Salut allcrying( tatal meu azi a plecat din Romania, la munca in strainatate pe cateva luni (maxim 3)straight face. Nu este prima data cand merge, merge in tot anul. Azi am fost cu el sa-l conduc si am inceput sa plang crying( si lui i-au dat lacramile crying(, dar ma abtineam sa nu plang in hohote. cand s-a urcat in autocar i-am zambit usor.,.straight face dar era un zambet fals, de fapt sufletul meu inca plangeacrying(. Imi era teama sa plac ca el sa nu plece trist si cu un gust amar insuflet stiind ca eu plang crying(. Mi-e teama ca nu o sa-l mai vad niciodata. El a mai avut un accident acolo unde a plecat si acum crying. Si acum plang intr-una crying( deja mi-e dor de el.crying(Am simtit ca se rupe ceva din mine si pleaca. Ce sa fac sa nu mai plang si sa nu ma mai gandesc ca nu o sa-l mai vad niciodata. Eu sunt o fire asa mai sensibila si cand ma gandesc cat se sacrifica el pentru familie, de abia si-a revenit din accident si a plecat inapoie crying(. help me... cel putin ridicati-mi moralul straight face

Răspuns Câştigător
| Burețica a răspuns:

Daca s+a intamplat o singura data nu inseamna ca se va intampla din nou... stai calma. iesi cu prietenii in oras. si nu sunt de acord sa nu vb cu tatal tau. ar trebui sa vb cat mai des cu el ca sa te convigi ca este bine acolo unde e. nu+ti mai face atatea griji ca nu se va intampla nimic grav!

6 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Exact asa facea si tata cand eram mai mic.Niciodata nu ii aratam cat de mult ma deranjeaza plecarea lui si plangeam dupa ce plecasad. Cel mai bine este sa accepti asta si sa stii ca si tu la randul tau ai pleca pentru bani in strainatate, punete in locu lui.Ai grija de tine, nu te lasa influentat, stiu cum este sa stai o vreme fara tata!

| Ballet a răspuns:

Unde a plecat? cu serviciul? ma rog... cum sa nu-l mai vezi? ce prostie e asta? nu mai gandi asa ca o sa iti strici viata pana vine el! vorbeste cu el la telefon, trimite-i scrisori, trebuie sa te gandesti la el, dar nu de parca ar fi in primejdiehappy o sa fie totul bine, asa ca te rog nu mai gandi asa negativ! nu-i sfarsitul lumii ca a plecat el putin din tara! nu ma contrazicetongue

| Gabitza a răspuns:

Hey. nu are rost sa plangi! Ca asa nu va veni inapoi! Si cum sa nu il vezi? Sati linistita! Va fi ok! Si cand va suna... vorbeste cu el la telefon! Nu sunt de acord cu ceea ce a spus ALERXANDRA. Gandeste. te ca daca nu vei vorbi cu el, iti va fi mai dor! Asa ca, sa vorbesti cu el, si va fi ok! Incearca sa iesi, sa te plimbi, sa faci ceva! Permanent trebuie sa ai o activitate! Altfel, va trece foarte greu timpul! happy :* ai grija de tine! happy

| PurePoison a răspuns:

O sa se intoarca sigur, si tatal meu a fost plecat in Cipru, si eu am plans sad dar asta e, uneori mai trebuie sa facem sacrificii, e foarte bine pentru ca lupta din rasputeri sa intretina familia, o sa incerci sa vorbesti cu el la telefon, si o sa -i zici cat de dor iti este de el!happy

| alerxandra a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa nu vorbesti prea des cu dansul la telefon astfel nu iti mai aducoi aminte de dansul prea des.

| Cristi_4255 a răspuns:

Eu am stat fara mama mea 4 ani, venea 1 data pe an, si stiu cum te simti dar sa nu iti faci griji ca daca te gandesti la bine o sa se intample bine, daca te gandesti la rau nu o sa fie bine.