| delionanume a întrebat:

Salut am 12 si am deja par la subrat si destul de des si incepe putin pe piept si se vede mult deoarece firul e gros si carliontat e normal la varsta aceasta?

6 răspunsuri:
| InSaNe3DG a răspuns:

Da e normal. La unii incepe pubertatea mai devreme decat la altii. E doar o chestiune ce difera de la un organism la altul. Cred ca cel mai bun raspuns l-ai primi de la parinti. Succes!

| Rox1234 a răspuns:

Buna, da e normal incepi sa dezvolti mai pe scurt devii adolescent pubertatea isi face loc e normal la varsta poate organismul tau e mai dezvoltat/a *depinde cum esti si tu si daca semeni cu parintii tai si daca ei sunt la fel* in orice caz, nu te speria. poti sa te epilezi te speli normal si gata scapi de problema asta e ceva minor o sa apara si alte transformari! Mult succes in continuare xD

| MissKattyBlack a răspuns:

Pubertatea...dar pubertatea nu e o scuza pentru gramatica tawinking

| PsihopatX3 a răspuns:

Da... e perfect normal.

| Mayar a răspuns:

Nu,,,nu e normal,, mai bine mergi la un medic. Nu te speria, nu e grav, dar trebuie sa mergi la un medic.

| AFR81 a răspuns:

Este normal. Depinde de corpul fiecaruia. Am avut un coleg la handbal care la 14 ani se radea in fiecare dimineata pentru ca-i crestea barba. Nu mai vorbesc de ce avea pe picioare, pe piept si in alte zone. Se poate si mai rau.