| anonim_4396 a întrebat:

am 3 intrebari.

1. am fost zilele trecute la scoala sa imi scot diplomele si as vrea sa ma angajez. ma pot duce direct la firma la care vreau sau trebuie printr-o firma de recrutare neaparat?

2. ce CV trebuie sa prezint eu daca nu am mai lucrat niciunde?

3. care sunt ocupatiile/meseriile pe care le poti practica in cadrul unui supermarket?

multumesc happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti faci un cv europass si la locurile de munca nu pui nimic doar nai sa zici fara experienta pentru ca vede cel de la resurse umane ca nu ai. Daca nu te ia nimeni apeleaza la relatii daca nu asteapta sa dispara criza economica ca sa isi revina normalitatea cu angajariile. In supermarket poti fi casier, manipulant marfuri si om de servici sa faci curatenie, sofer...

| mgtow a răspuns:

Alta optiune ar fi sa pui ca ai lucrat dar daca iti cere cartea de munca ai pus-o ca vede ca nu ai lucrat, fi sincer cel mai bine si ai sa vezi ca o scoti de undeva.