| raulfloryn14 a întrebat:

am achizitionat un laptop de curand si nu am pe cd cu drivere camera web. am cautat pe toate site-urile si tot ce se putea cu fel si fel de programe si nu gasesc nicaeri. camera se numeste Lexmark x422. ajutati-ma va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Asta ii complet altceva. La windows 7 in general nu gasesti camera web integrata. Daca nu ai gasit-o in control panel la Hardware and Souns - Devices and printers slabe sanse sa o gasesti (in general toate webcam-urile integrate is asa). Singurul lucru care cateodata merge cateodata nu ii asta: Start - si scrii "Webcam" sau "Camera", daca nu tio gaseste iti trebuie un soft pentru a face poze/inregistrari cu ea. Sa faci poze uite asta ii chiar destul de OK http://www.cameroid.com/snap.php

8 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Lexmark x422 ii imprimanta. straight face
Spune-ne exact ce laptop ai. (Cred ca ai Acer aspire one d270 dar mai bine spune tu)

| raulfloryn14 explică (pentru CrazyRat):

Laptopul se numeste Samsung np-300e5x-a02ro

| CrazyRat a răspuns (pentru raulfloryn14):

Du-te jos de tot si ii chiar ultima varianta (nu baga in seama ca scrie Win XP)

http://www.samsung.com/......-downloads

Da "normal" daca ai windows 7 nu iti mai trebuie si driver-ul de la webcam.

Revino si spune-mi ce ai rezolvat.

| raulfloryn14 explică (pentru CrazyRat):

Pai da da am cautat in tot computerul si nu gasesc camera web. adica merge pe messsenger da nu pot face poze cu ia.

| CrazyRat a răspuns (pentru raulfloryn14):

Asta ii complet altceva. La windows 7 in general nu gasesti camera web integrata. Daca nu ai gasit-o in control panel la Hardware and Souns - Devices and printers slabe sanse sa o gasesti (in general toate webcam-urile integrate is asa). Singurul lucru care cateodata merge cateodata nu ii asta:
Start - si scrii "Webcam" sau "Camera", daca nu tio gaseste iti trebuie un soft pentru a face poze/inregistrari cu ea.
Sa faci poze uite asta ii chiar destul de OK
http://www.cameroid.com/snap.php

| raulfloryn14 explică (pentru CrazyRat):

Ahaa ok mersi de informatie atunciwinking

| CrazyRat a răspuns (pentru raulfloryn14):

Oricand happy

| CrazyRat a răspuns (pentru raulfloryn14):

Asta ii complet altceva. La windows 7 in general nu gasesti camera web integrata. Daca nu ai gasit-o in control panel la Hardware and Souns - Devices and printers slabe sanse sa o gasesti (in general toate webcam-urile integrate is asa). Singurul lucru care cateodata merge cateodata nu ii asta: Start - si scrii "Webcam" sau "Camera", daca nu tio gaseste iti trebuie un soft pentru a face poze/inregistrari cu ea. Sa faci poze uite asta ii chiar destul de OK http://www.cameroid.com/snap.php

| raulfloryn14 explică:

Laptopul este Samsung np-300e5x-a02ro