| ÐøмղϊֆøaԻa a întrebat:

Am cativa prieteni care stau destul de departe de mine si nu ne vedem foarte des.Ne despart 600 km si imi este foarte dor de ei. As dori si eu statusuri sau mesaje...parca ma mai impaca daca citesc. Cele mai frumoase Funda+Vot

1 răspuns:
| ZigZagMTFK a răspuns:

Pai oameni aceea nu sunt prieteni tai daca nu te ajuta la bine, la greu! Un prieten sta mereu aproape de tine cand ai un necaz te ajuta, daca cineva iti vorbeste urat el iti sare in ajutor, il pune la punct pe acel om. Prietenii nu stau departati, nu iti ascund secrete, nu iti vorbesc urat, nu te lovesc. Acesta este prietenul adevarat pe care putin oameni au sansa sa il cunoasca. Noi copiii nu stim ce este un prieten ne certam, ne batem, facem tot felul de tampenii, dar tot ii zici pe nume adica "prieten". Stii un copil de vreo 2 ore acela nu e prieten nu ai avut sansa sa il cunosti.