| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la bronzat. Pielea mea de la natura e alba ca laptele si am zis sa imi dau putina culoare. In loc sa imi dau culoare m-am ars la propriu. Nopti nedormite de durere.Acuma insa mi se descojeste foarte tare pielea de pe umeri,spate, piept si arata urat! Ce as putea face? Raman semne?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Acuma nu mai faci nimic. Așteaptă doua-trei zile și ești ca nouă.
Pe viitor - expune-te la soare treptat, în ședințe scurte, progresiv

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Hidratează-ți bine pielea (ulei de măsline sau altele) și ai grijă ca pe viitor să nu stai la soare prea mult! O oră pe zi ajunge (cu cremele de protecție, cu tot).