| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, sau mai bine zis de o idee, momentan nu beneficiez de nici un venit, dar am nevoie de o anumita suma de bani pana in decursul lunii viitoare, iar eu neavand idei mi-am propus sa va cer voua un sfat, o idee, sau o anumita modalitate legala de a obtine acea suma de bani (nu doresc a dezvalui suma).
Astept cu nerabdare sfaturile si ideile dumneavoastra, de asemenea rog seriozitate
Multumesc

3 răspunsuri:
| Zathara a răspuns:

Împrumuturi bancare, nebancare, de la prieteni, rude.
Să lucrezi temporar. Să vinzi obiecte de care nu mai ai nevoie.
Nu știu ce ai mai putea face legal...

| PeFuga a răspuns:

Nelucrand nu cred ca te poti adresa unei banci pentru un imprumut. Daca ai nevoie in timp atat de scurt de bani, fie imprumuti de la cunostinte/rude, fie amanetezi cateva obiecte de valoare pentru a obtine suma respectiva.

| Axys a răspuns:

Doar pe ocazi olx poti faci bani vinzi ce nu iti trebuie... dar ca sa intri pe anumite site-uri nu e ok.