| Bobi1233 a întrebat:

Salut am o catea Ogara de 5 luni cati centimetri ar trebui sa aiba?

Răspuns Câştigător
| KenVyQ a răspuns:

Pai te poti orienta dupa rasa cainelui, dar tinand cont ca o cheama Ogara trebuie sa fie ogar, in jur de 50-73 cm, dar in general un ogar este 1m

| Bobi1233 explică (pentru KenVyQ):

Pai eu nu am vazut niciun ogar sa aiba 1m. Cei mai inalti ogari sunt Barzoii. Eu am Ogar Englez si are 53cm 55cm cam asa.

| KenVyQ a răspuns (pentru Bobi1233):

Mda bine, eu ma refeream la lungime si nu la inaltime.

| Bobi1233 explică (pentru KenVyQ):

Pai si lungimea e la fel.

| KenVyQ a răspuns (pentru KenVyQ):

5 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Nu exista standarde la varsta asta, cainii in crestere pot evolua haotic, acum pare lung si picioare scurte apoi se inalta si pare slab, doar evolutia ponderala, greutatea i-ti spune ca a crescut.Si apoi nu spui ce cel de ogar ai
http://www.infocaini.ro/grupe-rase-caini/ogari