| Goddessss a întrebat:

Am o curiozitate...
De ce ar încerca un băiat/bărbat sa te facă geloasă? Prin metoda asta te testează sa iti vadă reacțiile sau e altceva mai mult de atât?
Ce credeți?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e normal daca procedeaza asa, dovada de copil inspira

| T0T a răspuns:

Are nevoie de confirmare, pentru că stima sa de sine e scăzută. Sau doar te tachinează și vrea să râdă de tine.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de persoană, de context.

| siriusblack98 a răspuns:

Este doar imatur si atat.Valabil si pentru viceversa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala e un prost care incearca sa te faca geloasa. Unu destept te tine langa el si nu iti da motive de gelozie. Eu daca plac o fata ma apuc sa o enervez? Ma apuc sa-i dau motive de gelozie? Nu!
O relatie nu merge ca soarecele si pisica, tot ne tachinam si ne amaram viata unul la altul. Iubeste si nu da motive de ura.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Fix asa asa a si fost. Ca șoarecele si pisica...
sa știi
?

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

Da dovada de indiferenta si o sa vezi cum o sa inceteze. Incearca sa nu ai nicio reactie la nimic, sau chiar daca ai, fa-o cat mai naturala si lipsa de orice urma de gelozie. Daca cumva ia contact cu alte fete, prefa-te ca nu-ti pasa. Dar nu la modul ca te-ai suparat ci. ca esti fericita pentru el. Nu prea stiu cum sa explic.

,, hey, ies cu o fata in oras"

Nu-i raspunde cu
,,. mno ok, du-te -_- "
ci raspunde-i cu :
A super! atunci ne auzim mai tarziu! ^_^ Pa pa.

Am dat doar un simplu exemplu cu 2 extreme ca sa intelegi.

Apropo, face asta numai ca sa simta chestia aia de,, ii pasa". Nu-i hrani deloc dorinta asta, ba chiar fa-o sa moara de foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă stai ca o statuie când băiatul face anumite lucruri normal că vrea să vadă și el dacă ești geloasă un pic, nu?
Acum depinde la ce te referi tu prin "încearcă să te facă geloasă", dacă se bagă în seamă cu fetele, le ia în brațe și pe tine te deranjează lucrul ăsta și continuă ca o fetiță înseamnă că-l cheamă drimmero sau ray și ar trebui să-l saluți.