| adriana18 a întrebat:

Salut am o intrebare pentru cei care se uita la romanii au talent, prima concurenta din emisiunea de ieri zicea ca are 3 talente:muzica dans si actorie laughing si prima melodie cu versuri pe care a dansat era una cantata de ceva femeie, stiti melodia?
si mai era un concurent dansator care a mers din bucuresti la constanta sa concureze si andi i-a dat "X" din greseala dar l-au trecut in runda urmatoare oare nu stiti cateva melodii pe care a dansat?
funda promitwinking

Răspuns Câştigător
| ogeastbull666 a răspuns:

„Românii au talent". Vineri se decide cine merge în semifinale. Care au fost până acum cele mai spectaculoase momente ale show-ului
de Raluca ION | joi, 20:16

* foto(1)

Narcis Iustin Ianău a făcut senzaţie în prima ediţie a show-ului

În ediţia de vineri, 25 martie, a emisiunii "Românii au talent", Andra, Mihai Petre şi Andi Moisescu îi vor alege din lista celor care au trecut de preselecţii pe cei 48 de semifinalişti.
Tot în timpul show-ului cu numărul şase, telespectatorii vor afla numele primilor 12 semifinalişti, care vor apărea pe 1 aprilie în cea dintâi ediţie live a emisiunii. Restul vor fi afişaţi pe site-ul romaniiautalent.ro, după terminarea show-ului de vineri seară, în timpul căruia cei aflaţi în faţa televizoarelor vor avea parte de numere de acrobaţie şi magie, dansuri inedite, voci extraordinare, dar şi de o întreagă serie de talente nemaivăzute. Potrivit organizatorilor, vor fi patru semifinale în care vor evolua câte 12 concurenţi. Acestea se vor desfăşura pe 1 şi pe 2 aprilie, respectiv 8 şi 9 aprilie, finaliştii fiind aleşi atât de public, cât şi de către juraţi. În fiecare dintre aceste ediţii, după terminarea celor 12 momente, publicul îşi va putea vota preferatul prin sms. În urma clasamentului pe baza voturilor, primii doi concurenţi merg direct în finală, iar juriul va mai alege un finalist dintre cei clasaţi pe locurile 3 şi 4. Astfel, vor exista 3 câştigători în fiecare semifinală, urmând ca în finala show-ului să ajungă 12 concurenţi care se vor lupta pentru marele premiu de 120.000 de euro. Câştigătorul va fi desemnat de către public prin sms.
publicitate

Narcis Iustin Ianău, revelaţia primei ediţii

Varianta românească a show-ului "Got Talent" a debutat în forţă aducând pe scenă un băiat plăpând şi timid. Narcis Iustin Ianău a demonstrat însă că are o voce senzaţională, care a lăsat juriul mut de admiraţie şi a ridicat măcar cu un grad cultura muzicală a românilor, arătându-le ce înseamnă un contratenor. "Ne-ai şocat într-un mod extrem de plăcut. Cânţi minunat!", i-a spus, după ce l-a auzit, Andra, care l-a aplaudat ridicându-se în picioare, în timp ce Andi Moisescu i-a spus că are tot ce îi trebuie pentru a câştiga marele premiu de 120.000 de euro. "A fost şocant de-a dreptul! Când apare pe scenă un băiat slăbuţ, timid, cu ochelari, nu te aştepţi să urmeze un moment de asemenea intensitate. În primul rând, nu mă aşteptam să cânte, ci mai degrabă să încerce să demonstreze o teoremă la matematică. Povestea lui Iustin e emblematică pentru acest show, un om al contrastelor, extrem de surprinzător", a spus şi juratul Mihai Petre pentru gândul. Băiatul în vârstă de 16 ani a povestit că a cântat pentru prima dată la cinci ani, în corul bisericii, că au râs de vocea lui "de fată" şi copiii, şi adulţii şi că cel mai deranjant lucru care se spunea pe seama lui era faptul că el nu cântă, ci se "maimuţăreşte". Însă după câteva minute pe scena de la "Românii au talent", băiatul devenise, din subiect de glumă, vedetă naţională.

Alina şi Cristina, prietenele care au făcut-o pe Andra să plângă

Cea de-a doua ediţie a "Românii au talent" le-a adus în faţa telespectatorilor pe Alina Dincă şi Cristina Bondoc, două tinere care habar nu aveau că o vor lăsa pe Andra fără voce.
"Foarte frumos momentul", le-a spus jurata fetelor care i-au adus lacrimi în ochi. "Sunteţi demne de finală", a continuat şi Andi Moisescu, felicitându-le pentru decizia de a face duet. Bucureşteanca Alina (20 de ani) şi Cristina (22 de ani) din Tulcea au reuşit să vrăjească o sală întreagă când au cântat în duet. Prietene de opt ani, fetele au povestit că au cântat pentru prima oară împreună, pregătind un moment pentru acest show. "Aveţi voci superbe", au auzit studentele din partea Andrei, a lui Andi Moisescu şi a lui Mihai Petre.
"Veţi avea ocazia să faceţi bis la următoarea întâlnire", le-au spus juraţii. Fetele au povestit că nu se aşteptau la asemenea reacţii, pentru că, spun ele, nu sunt tocmai modele.
"Am simţit că la început publicul a fost sceptic. Prima impresie contează, dar ne bucurăm că am reuşit să demonstrăm contrariul."

Adrian Ţuţu, orfanul care cântă despre mândria de a fi român

La cea de-a treia ediţie a show-ului, un tânăr în vârstă de 18 ani, Adrian Ţuţu, i-a emoţionat pe telespectatori învăţându-i că ar trebui să fie mândri că sunt români.
"Românii uită să spere. La prima palmă cedează. Mesajul meu pentru ei: capul sus!", spunea Adrian Ţuţu, care şi-a pierdut tatăl la 5 ani, iar la 10 şi-a pierdut şi mama. "Mă întorc în istorie şi vorbesc numai despre/ Tot ce s-a întâmplat în ţara noastră/ Şi acum toţi românii să îşi amintească/ O avem pe Nadia, prima gimnastă care / A obţinut punctajul maxim / Şi onoare / Hagi - regele fotbalului românesc/ Ilie Năstase, maestru-n tenis şi mă gândesc/ Că mai sunt mulţi despre care să vorbesc /Poeţi inventatori/Aş vrea să-i amintesc", a cântat el la preselecţii. După ce s-a uitat la emisiune, Nadia Comăneci s-a declarat impresionată de prestaţia tânărului: "M-am simţit flatată că un tânăr de 19 ani îşi alege ca model în viaţă oameni ca mine, Hagi, Ilie. Adrian este un tânăr care demonstrează că, deşi viaţa nu i-a oferit foarte multe bucurii, priveşte cu multă deschidere şi încredere spre viitor şi crede că prin talent şi muncă poate reuşi". Şi show-ul cu numărul patru i-a cucerit pe români, aducând pe scenă o prinţesă "cu părul cât China", dansatori de break-dance care au sfidat gravitaţia, cascadori care se lasă călcaţi de motoare şi tineri cu voci incredibile. Unul dintre ei, Valentin Dinu, care şi-a câştigat "Da-urile" juriului şi aplauzele publicului cântând "Cât de frumoasă eşti!", are 22 de ani şi îşi câştigă pâinea spălând maşini. "M-am gândit că poate am să câştig şi aşa o să-mi pot ajuta familia şi să-mi cumpăr o casă. Pentru mine, o casă e foarte importantă. Visul ăsta mă face să trec peste emoţii", a spus Valentin Dinu.
Senzaţia celei de-a cincea ediţii a fost trupa de dans Titanii Funky Fresh, ai cărei membri au meserii dintre cele mai diferite - economist, consilier juridic, angajat al unui birou de Relaţii cu Clienţii, dar şi şomer. "O meserie de mare viitor", după cum a glumit Andi Moisescu. Dansul lor i-a impresionat pe juraţii care le prezic un mare viitor: "Cred că sunteţi unul dintre momentele care au foarte mari şanse să câştige premiul de 120.000 de euro", le-a spus Mihai Petre.