| Stefann777 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu alegerea unei facultati. Am o atractie aparte catre matematica si vreau sa folosesc acest atu cat mai bine. Initial am vrut sa merg la arhitectura, dar am auzit ca e nevoie mai mult de desen decat de matematica. (ce fel de desen trebuie sa stiu? artistic/tehnic/etc)
M-am razgandit si am vrut sa merg la informatica, dar din cate vad, nu prea ma pricep si nici nu ma omor cu ea. Imi puteti da o lista de meserii care includ in proportie de minimum 60-70% matematica?

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Vezi pe la Fac de Constructii, eu as alege constructii civile sau drumuri si poduri.Cit va fi omenirea drumuri si case vor fi, mai gasesti de lucru si pe afara. Trebuie sa inveti pe brinci daca vrei sa reusesti in viata

1 răspuns:
| myhaella922 a răspuns:

Bunahappy uite.eu sunt la administratie publica si afacerihappy din fericire nu fac matehappy facultatea la care sunt are specializari 1 adm publica 2 adm afacerilor si 3 marketing. din astea 3 faci mate doar la marketing. nu prea stiu cum sa te ajut.eu ti am dat un exemplu.:-s bafta multa