| Bobi1233 a întrebat:

Salut am o problema la instalarea win 7 cand ii dau instal si dupa imi zice A required cd/dvd drive device driver is missaing. If you have a driver floppy disk cd/dvd. Si eu am mai instalat win7 si a mers. dar acum nu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa intri in BIOS si la Advanced dai BOOT DEVICE si selectezi dvd wirteru tau,sa resetat biosul si numai recunoaste ca principal boot device dvd wirteru, de aia iti cere discheta (floppy disk), ca asa e el setat, daca nai dvd wirter sa-ti ceara discheta, deci trebuie sa te bagi pe bios advanced boot devices si pui dvd writerul si sigur va merge happy