| PascuBogdan a întrebat:

Am si eu o problema legata de clasa mea cu colegiii mei. Am hotarat ca noi sa strangem o suma de bani pentru cumpara cadouri pentru profesori acum in preajma sarbatorilor, eu am fost cel care a strans banii si la un moment dat vine diriga cu o propunere ca fiecare clasa sa prezinte cate un glob/orice obiect personalizat de sarbatori eu am venit cu ideea de a mai adauga pe langa glob personalizat si o sticla personalizata mos craciun si pe sticla am facut greseala de a trece numele meu si colegii mei au considerat ca i-am jignit si acum isi cer banii inapoi. Acuma situatia in felul urmator : ne-am impartit in 2 tabere eu care am strans banii de la colegi si vor sa ramana la mine si cealalta tabara in care un coleg a strans un numar de colegi si a adunat banii si azi la scoala s-a discutat ca in mod normal o singura persoana sa stranga banii si sa luam un singur cadou pentru profesori. Mentionez ca la tabara adversa nu vor sa ma includa pe mine sa dau bani. Care este solutia ca sa imi conving toti colegii sa strang eu banii si sa fim o singura tabara nu 2?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Pai și tu ai greșit. Cum sa treci doar numele tău. Este urat. De ce nu vrei sa lași alt coleg sa strângă de ce vrei neapărat sa faci tu asta? Poți doar sa ți ceri scuze si ceilalți din tabăra ta sa te susțina.

3 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns:

Daca isi vor banii inapoi, alta solutie decat sa le returnezi suma luata de la fiecare in parte nu ai. Cat despre "nu vor sa primeasca si de la tine " - nu-ti bate prea tare capul cu asta. Chiar crezi ca pe felicitare/cadou o sa isi treaca fiecare numele? Vor scrie probabil ceva de genul "Din partea clasei X". Mie asa mi se pare de bun simt.

| ralucaaadobre8 a răspuns:

Luati-va copii banii inapoi si luati va ceva frumos nu mai dati pentru profesori ca oricum nu i intereseaza.de cadourile voastre nu puteti sa luati pentru fiecare ceva wow din banii vostri deci oricum o sa le tina aruncate prjn casa sau o sa le dea altcuiva?

| CalatorCritic a răspuns:

Parca erau interzise cadourile pentru cadrele didactice. De ce faceti asta?