| Saveluc a întrebat:

am un prieten cu mici probleme de vedere (Grad 1). el caută o locuința unde sa sade singur pe o perioada lunga. la cine poate apela dacă Asociatia de nev. nu îl poate sprijini? dacă e pensionar se poate încadra la "prima casa"?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici vorba de asa ceva, asta inseama un credit pe multi ani plus venit mare, acum unde sta?

| Saveluc explică (pentru RAY):

Sta in Bucuresti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asociația de nev nu îl poate, că nu are cu ce.

| Saveluc explică (pentru sadrian46):

Asta pentru ca NU vor, nu ca nu are cu ce

| sadrian46 a răspuns (pentru Saveluc):

Ca să vrea sau să nu vrea, trebuie să aibă un motiv, nu răutatea, așa cu sugerezi dta.